Zlín porazil Slovácko a posunul se v tabulce

Zlín porazil Slovácko a posunul se v tabulce na čtrnácté místo před Karvinou. Slovácko drží čtvrtou pozici.

Zlínští navázali na středeční remízu 1:1 se Slavií, na jaře poprvé zvítězili a posunuli se na čtrnácté místo tabulky před Karvinou. Slovácko ve druhé části sezony i podruhé prohrálo, přesto dál drží čtvrtou pozici. Trenér domácích Bronislav Červenka na tiskové konferenci řekl, že pro něj byla výhra velmi důležitá a završili jí výborný týden. Zápas pro ně dopadl velmi dobře, povedlo se jim střídání proti oslabenému soupeři a strhli výhru na svou stranu. Hostující kouč Martin Svědík doplnil, že zápas ovlivnilo vyloučení Daníčka a individuální chyby rozhodly o výsledku. Zlínští začali útočně a ve třetí minutě vyslal Slončík nebezpečnou střelu těsně nad Hečovu branku. Míč se od Heči přes Ciciliu dostal až k Juroškovi, který vyzrál na oba stopery Zlína a střelou k tyči otevřel skóre. Zlínští se brzy oklepali a dále se snažili o ofenzivní pojetí. Před standardkou hostů trefil Daníček zlínského stopera Didibu a sudí Hocek obránce Slovácka po intervenci od videorozhodčího vyloučil. V přesilovce měl první šanci Schánělec, jenže v dobré pozici po centru Cedidly mířil v záklonu nad Hečovu branku. Zlínští si po změně stran vytvořili územní převahu, které ale dlouho chyběl nápad. V 58. minutě střídající Načkebija vypálil jen do boční sítě, další drobné závary vyřešila slovácká obrana bez pohromy. Slovácko se vyjma několika brejků bez výraznějšího zakončení soustředilo na bránění jednobrankového náskoku. V 70. minutě hlavičkoval další zlínský náhradník Ikugar důrazně, ale těsně nad. Domácí se v 72. minutě dočkali vyrovnání. Černín sklepl dlouhý nákop do vápna na Slončíka, jehož střela zapadla k tyči. Domácí nadále pokračovali v herní dominanci a za osm minut výsledek otočili. Vukadinovič se prodral po pravé straně do šestnáctky a nedal Hečovi šanci. Zlínští si už cennou výhru pohlídali a doma v lize neprohráli počtvrté za sebou. Slovácko venku nebodovalo po třech zápasech a se Zlínem ztratilo body po sérii tří vítězství.