Výsledky 23. kola anglické ligy

Arsenal porazil Liverpool 3:1 a poskočil v tabulce na druhé místo za Liverpool. West Ham prohrál na stadionu Manchesteru United 0:3. Chelsea doma podlehla Wolverhamptonu 2:4.

Ve šlágru 23. kola anglické ligy porazili fotbalisté Arsenalu před svými fanoušky Liverpool 3:1 a poskočili v tabulce na druhé místo dva body právě za Liverpool, ovšem třetí Manchester City má dva zápasy k dobru a ztrácí na Liverpool pět bodů. Po šesti zápasech poprvé nebodovali hráči West Hamu, kteří prohráli na stadionu Manchesteru United 0:3. V základní sestavě poraženého týmu nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Chelsea po 45 letech doma podlehla Wolverhamptonu, o vítězství hostů 4:2 se hattrickem zasloužil Matheus Cunha. Coufal z West Hamu se snaží zastavit Höjlunda z United. Arsenal se prosadil jako první ve 14. minutě po trefě Saky. Na konci první půle Liverpool srovnal díky vlastnímu gólu Gabriela. V 67. minutě vystřelil "Kanonýrům" cenné vítězství Martinelli, který po nedorozumění mezi gólmanem Beckerem a stoperem Van Dijkem zakončil do odkryté branky. V 88. minutě hosté dohrávali v oslabení po vyloučení Konatého, pojistku přidal v nastavení střídající Trossard. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa, který po sezoně na lavičce Liverpoolu skončí, prohráli teprve podruhé v ligové sezoně a po 15 kolech. Arsenal díky třetí ligové výhře po sobě zdramatizoval boj o titul, z druhého místa ztrácí na Liverpool jen dva body. Manchester poslal do vedení ve 23. minutě útočník Höjlund. Dánský reprezentant stylově oslavil 21. narozeniny. V Premier League skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, do něhož nastoupil, což se mu povedlo jako nejmladšímu hráči v klubové historii. "Rudí ďáblové" si pojistili plný bodový zisk krátce po změně stran zásluhou Garnacha. Devatenáctiletý Argentinec v 84. minutě stanovil konečný výsledek. Svěřenci trenéra Ten Haga se posunuli před nedělního soupeře na šesté místo, "Kladiváři" nevyhráli šestý soutěžní duel v řadě. Chelsea se proti Wolves dostala do vedení v 19. minutě díky Palmerovi, o tři minuty později ale Cunha vyrovnávací trefou otevřel na Stamford Bridge svůj střelecký účet. V závěru úvodního dějství si domácí obránce Disasi dal vlastní gól, po hodině hry zvýšil Cunha na 3:1 a hattrick završil v 82. minutě z penalty. Čtyřiadvacetiletý Brazilec se stal teprve čtvrtým hráčem v Premier League, jenž na stadionu Chelsea zažil v roli soupeře třígólový zápas. Stoper "Blues" Silva už pouze zkorigoval skóre. Londýnský tým prohrál druhé kolo po sobě a znovu při tom inkasoval čtyři branky, minule podlehl na hřišti vedoucího Liverpoolu 1:4. Současně přenechal Wolverhamptonu desáté místo. Bournemouth remizoval s Nottinghamem Forest 1:1. Domácí vedli od páté minuty díky Kluivertovi, na konci prvního poločasu vyrovnal Hudson-Odoi. Bournemouth dohrával závěr zápasu bez vyloučeného Billinga. Anglická fotbalová liga – 23. kolo: Bournemouth – Nottingham 1:1 (5. Kluivert - 45. Hudson-Odoi), Chelsea – Wolverhampton 2:4 (19. Palmer, 86. Silva - 22., 63. a 82. z pen. Cunha, 43. vlastní Disasi), Manchester United – West Ham 3:0 (49. a 84. Garnacho, 23. Höjlund), Arsenal - Liverpool 3:1 (14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2 Trossard).