Viktoria Plzeň porazila Spartu 4:0

V 24. kole FORTUNA:LIGY porazila Viktoria Plzeň Spartu 4:0, čímž se posunula na druhé místo v tabulce.

V 24. kole FORTUNA:LIGY porazila Viktoria Plzeň Spartu 4:0, čímž se posunula na druhé místo v tabulce. Plzeň zničila Spartu, která vede ligu už o pouhý bod před Slavií. V den, kdy měla svátek Viktorie, modročervená Viktoria zapsala velké vítězství a na první tým ligy ztrácí aktuálně devět punktů. Dva debakly během čtyř dnů notně kývají hrdostí Sparty. Ale každý jiný. Zatímco proti Liverpoolu Letenští zaujali zejména odvahou, v Plzni se totálně rozložili. Především pasáž kolem poločasové pauzy byla koncertem domácích a tryznou hostů. Symbolem zmaru hostů se v neděli v podvečer stal muž, který jindy září, bývá nejlepší na place. Střední stoper Filip Panák naprosto několikrát zkratoval. Sám to moc dobře věděl, jeho reakce na zbabrané situace byly výmluvné. Nejprve mu uskočil míč a Pavel Šulc běžel ze strany sám na Petera Vindahla. Sparta nakonec odvrátila. Potřetí blonďatý zadák tečoval pět minut po přestávce střelu Cheicka Souarého a byl z toho druhý zásah. Také v tomto případě zahrál poměrně nešikovně, nešlo jen o smůlu. Poté už se chytil za hlavu, nechápal. „Hlavně v prvním poločase jsme nějaké chyby udělali. První gól byl momentum, který změnil zápas. Druhý ho zlomil,“ podotkl Priske. Plzni pomohly také parádní individuální výkony. Obr Chorý dvakrát skóroval, k tomu ničil v soubojích především Panáka s Martinem Vitíkem. Na levé straně válel Souaré, Pavel Šulc dal čtrnáctou branku v sezoně, drží post nejlepší kanonýra ligy. Ve středu pole vedle klasicky výborného Lukáše Kalvacha zářil Lukáš Červ, jenž dodal emoce, tvrdost a také precizní asistenci na třetí zásah. Góly: 45. Chorý, 49. Souaré, 62. Šulc, 70. Chorý