Utkání 32. kola německé fotbalové ligy Eintracht Frankfurt - Leverkusen, 5. května 2024

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili 5:1 ve Frankfurtu a vyrovnali 59 let starý evropský rekord Benfiky Lisabon s legendárním Eusébiem.

Patrik Schick z Leverkusenu se raduje z gólu. Tým s trojicí českých reprezentantů Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář by do konce sezony mohl vylepšit maximum až na 53 soutěžních utkání bez porážky. Trenér Xabi Alonso kvůli trestu za žluté karty strávil rekordní duel na tribuně. Bundesligový titul už si hráči Leverkusenu zajistili, před sebou mají ještě dvě závěrečná kola. A také odvetu semifinále Evropské ligy s AS Řím a finále Německého poháru proti druholigovému Kaiserslauternu. Jeden gól vstřelil Schick po přihrávce Hložka, který si připsal celkem tři asistence. Kovář jako obvykle v lize seděl na lavičce. Hrdinou byl jeho kolega Lukas Hradecky. Finský gólman vytvořil pro změnu bundesligový rekord v počtu startů zahraničního brankáře. Alonso přiznal, že Schickův gól ve 44. minutě neviděl, protože už byl na cestě do šaten, aby o poločase promluvil k týmu. Rekordní série Leverkusenu v poslední době několikrát visela na vlásku, ale tým ji pokaždé v závěrečných minutách uhájil. Bayer je jediným týmem v pěti nejlepších evropských ligách, který v sezoně ještě neokusil porážku.