Umělá inteligence a energetická náročnost, nová seznamovací aplikace pro včelaře, úspěchy podcastů v anketě, oběti Mayů a ochlazení planety

Článek obsahuje informace o energetické náročnosti umělé inteligence, nové seznamovací aplikaci pro včelaře, úspěších podcastů v anketě, obětech Mayů a plánech na umělé ochlazení planety.

Energetická náročnost umělé inteligence zatěžuje klima. Potřebujeme ekologickou rovnováhu AI. Umělá inteligence ohrožuje životní prostředí kvůli energetické náročnosti strojového učení. Zvyšuje se i spotřeba zdrojů v datových centrech. Technologie sloužící k testování jazykových modelů jsou velmi náročné na spotřebu elektrické energie. Vídeň spustila seznamovací aplikaci pro včelaře, která propojuje včelaře se zemědělci. Platforma chce pomoci více než sedmi stovkám aktivních vídeňských včelařů. Radio Wave letos opět bodovalo v anketě Podcast roku. V top 5 se umístil podcast Balanc. Voda v Seině je znečištěná před startem Olympijských her. Macron si v ní naplánoval koupačku. Stále méně lidí aktivně sleduje zprávy kvůli depresivnosti a nudnosti. V Česku je důvěra ve zpravodajství podprůměrná. Testy DNA odhalily, že Mayové obětovali hlavně chlapce. Americká klinika varuje, že pivo nenahrazuje opalovací krém. Vědci chtějí zkoumat odrážení slunečních paprsků do vesmíru pro ochlazení planety.
Sdílet:
Zpět na blog