Třinec vs. Sparta: Dramatický zápas skončil vítězstvím Sparty

Třinec a Sparta hráli dramatický zápas, který skončil vítězstvím Sparty 3:2 v prodloužení. Třinec měl více ze hry, ale Sparta dokázala využít své šance a zvítězit.

Třinec měl v úvodu více ze hry, ale po laciné ztrátě Ocelářů ve středním pásmu dostala příležitost i Sparta. Mikliš od modré nahodil a po dobré Lajunenově práci na brankovišti vyplaval kotouč přímo před Janem Buchtelem, který poslal Pražany do vedení. Třinec mohl rychle srovnat krok. Hudáček vyslal v deváté minutě křižnou přihrávku v útočném pásmu a Vladimír Dravecký byl na kruzích zcela volný, puk ovšem netrefil. Po kritice z druhého duelu série rozhodčí domácímu Čachovi a obránci Sparty Miklišovi tentokrát situaci pečlivě vysvětlili. Pár sekund před první sirénou se dostával ve vlastním oslabení do brejku třinecký Viliam Čacho a kapitán Sparty Michal Řepík musel zatáhnout za ruční brzdu, za což putoval na trestnou lavici. Druhé dějství začalo z ostra. Obránce Sparty Michal Kempný u mantinelu nevybíravě fauloval třineckého Hrehorčáka a zaslouženě putoval do sprch. Třinečtí nabízenou výhodou nepohrdli. Dlouho přesilovku využil po šťastném odrazu David Cienciala a v 24. minutě srovnal skóre. Oceláři měli po vyrovnávací brance více ze hry, ale byli to Pražané, kdo se radoval podruhé. Vyloučení domácího Kurovského potrestali svěřenci kouče Grosse díky přesilovkové kombinaci přihrávajícího Chlapíka a z voleje pálícího Řepíka. Chvilku nato mohli úřadující šampioni srovnat krok. Fantom v brance Sparty Jakub Kovář se však proti Daňově pokusu skvěle přesunul a šanci Třince zlikvidoval. Pouze z tribuny musí sledovat dnešní duel potrestaný třinecký forvard Daniel Voženílek. Na kostce nad ledem hecoval fanoušky k ještě větší podpoře Ocelářů. V 55. minutě se pořádně zapotil brankář Kovář, jenž po střele třineckého Nestrašila chvíli netušil, kde je kotouč – a z výstroje mu vypadl přímo do brankoviště. Nikdo z Ocelářů se ovšem k dorážce nedostal, a skóre tak zůstalo beze změny. Když už to vypadalo, že Pražané získají třetí výhru v sérii, Třinec z ničeho nic udeřil. O vyrovnání se po výstavní kombinaci postaral svým prvním zásahem v play off obránce Kundrátek. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž mohl třetí vítězství v sérii Spartě vystřelit Roman Horák. Kacetl však vytasil perfektní semafor a udržel Třinec ve hře. 71. minuta přinesla nedovolený zákrok třineckého Šenkeříka, jenž zasáhl Ondřeje Najmana do obličeje. Rozhodčí po dlouhé konzultaci u videa udělili domácímu zadákovi trest na 2+2 minuty. Z následné přesilovky orazítkoval Filip Chlapík ranou z první tyčku třinecké svatyně. O pár sekund později už ovšem gejzír sparťanské radosti vytryskl naplno. Jakub Krejčík propálil od modré všechno, co mu stálo v cestě, a stal se hrdinou Pražanů. Semifinále play off hokejové extraligy – 3. zápas: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1) Branky a nahrávky: 24. Cienciala (Helewka, Daňo), 57. Kundrátek (Hrehorčák, Čacho) - 6. Buchtele (J. Lajunen, Mikliš), 36. Řepík (Chlapík, Moravčík), 75. Krejčík (P. Kousal, K. Hrabík). Rozhodčí: Hribik, Pilný - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 5:4, navíc Kempný (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 0:3. Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík – M. Růžička, A. Nestrašil, Cienciala – L. Hudáček, Helewka, Daňo – Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták. Sparta: Jakub Kovář – Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík – Řepík, Sobotka, M. Forman – Chlapík, R. Horák, D. Vitouch – Konečný, J. Lajunen, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.