Třinec postupuje do semifinále po výhře 2:0 nad Českými Budějovicemi

Třinec porazil České Budějovice 2:0 a postoupil do semifinále Tipsport extraligy. Viliam Čacho pečetil vítězství Třince v poslední minutě zápasu.

Třinec porazil České Budějovice 2:0 a postoupil do semifinále Tipsport extraligy. Viliam Čacho dovezl kotouč do opuštěné svatyně hostů a pečetil tím třinecký postup do semifinále. Bez 28 sekund rovných padesát minut neviděli diváci v Třinci gól. Čekání na něj ukončil až Miloš Roman, jenž na brankovišti nikým nekrytý dorazil Poláškovu střelu od modré čáry a obhájce titulu poslal do vedení. Oceláři měli skvělý vstup do třetí třetiny. Hned v první minutě nahrál obránce Marinčin z rohu kluziště před branku, kam si sjel jeho slovenský krajan Daňo. Hrachovina ale udržel nerozhodné skóre. V polovině zápasu se nechal vyloučit domácí obránce Polášek. České Budějovice byly v přesilové hře blízko první trefy. Rána Adama Kubíka z vrcholu kruhu skončila na horní tyčce. V závěru první třetiny schytal nepříjemnou ránu hokejkou do obličeje hostující obránce Štencel. Zásah ale dostal po pokusu Voženílka o střelu, tudíž se o faul nejednalo. Devětadvacetiletý bek ale s krvavým šrámem rychle zamířil na střídačku. Po opatrném úvodu se jako první rozkoukali domácí. Voženílek našel před brankou zcela volného Martina Růžičku, tomu ale v zametení kotouče do sítě zabránil faulem českobudějovický Beránek. Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, Cienciala, A. Nestrašil - Kurovský, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták. České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši - Gulaš, Kondelík, Ordoš - D. Simon, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák. Program play off Tipsport extraligy Semifinále: Neděle 31. března - 1. zápas: 17:00 HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov (ČT Sport) Pondělí 1. dubna - 2. zápas: 17:00 HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov (O2 TV Sport) Úterý 2. dubna - 1. zápas: 18:30 HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec (O2 TV Sport) Středa 3. dubna - 2. zápas: 18:00 HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec (ČT Sport) Čtvrtek 4. dubna - 3. zápas: 17:30 HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice (O2 TV Sport) Pátek 5. dubna - 4. zápas: 19:00 HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice (ČT Sport) Sobota 6. dubna - 3. zápas: 17:00 HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha (O2 TV Sport) Neděle 7. dubna - 4. zápas: 18:00 HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha (ČT Sport) Pondělí 8. dubna - případný 5. zápas: 18:00 HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov (O2 TV Sport) Úterý 9. dubna - případný 5. zápas: 18:30 HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec (O2 TV Sport) Středa 10. dubna - případný 6. zápas: 17:30 HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice (O2 TV Sport) Čtvrtek 11. dubna - případný 6. zápas: 17:00 HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha (O2 TV Sport) Pátek 12. dubna - případný 7. zápas: 18:00 HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov (O2 TV Sport) Sobota 13. dubna - případný 7. zápas: ??? HC Sparta Praha - HC Oceláři (O2 TV Sport) Finále: Úterý 16. dubna - 1. zápas: 1 - 2. Středa 17. dubna - 2. zápas: 1 - 2. Sobota 20. dubna - 3. zápas: 2 - 1. Neděle 21. dubna - 4. zápas: 2 - 1. Středa 24. dubna - případný 5. zápas: 1 - 2. Pátek 26. dubna - případný 6. zápas: 2 - 1. Neděle 28. dubna - případný 7. zápas: 1 - 2.