Toni Kroos ukončí kariéru po Euru

Německý fotbalista Toni Kroos oznámil, že po domácím mistrovství Evropy ukončí kariéru ve věku 34 let. Předtím může ještě vyhrát Ligu mistrů a vyrovnat rekord.

Záložník Realu Madrid Toni Kroos ukončí po domácím mistrovství Evropy ve 34 letech kariéru. Německý fotbalista ještě předtím může pošesté vyhrát Ligu mistrů, čímž by vyrovnal rekord. S Realem zatím tuto trofej vybojoval čtyřikrát a jednou s Bayernem Mnichov. Real Madrid v klubovém prohlášení potvrdil, že se Toni Kroos rozhodl ukončit profesionální kariéru. 'Toni Kroos zůstane navždy v srdcích všech našich fanoušků díky svému mistrovství ve hře a skutečnosti, že za náš dres odevzdal vše, co mohl, a je nezlomným příkladem hodnot Realu Madrid,' prohlásil prezident klubu Florentino Pérez. 'Toni je jedním z největších hráčů v historii Realu Madrid a tento klub bude vždy jeho domovem,' dodal Pérez. Toni Kroos přišel do španělského velkoklubu v roce 2014 a byl klíčovým hráčem jednoho z nejúspěšnějších období více než stoleté historie Realu. Během deseti sezon nastoupil do 463 zápasů a připsal si neuvěřitelných 22 trofejí, včetně čtyř trofejí pro vítěze Ligy mistrů. Jednou nejprestižnější klubovou trofej získal i v dresu Bayernu Mnichov, s bavorským klubem vyhrál mimo jiné třikrát Bundesligu i Německý pohár. Šestou trofej Ligy mistrů tak může zvednout už v sobotu 1. června, kdy se Real Madrid střetne s Borussií Dortmund. S reprezentací se původně rozloučil po odloženém evropském šampionátu před třemi lety, ale se staronovým koučem Julianem Nagelsmannem se dohodl na návratu. Zatím má v národním týmu 108 startů a sedmnáct tref.