Teplice porazily Liberec 2:0

Teplice ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazily Liberec 2:0. Domácí rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, kdy se prosadili oba útočníci základní sestavy.

Teplice ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazily Liberec 2:0. Domácí rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, kdy se prosadili oba útočníci základní sestavy. Nejprve se z úhlu trefil Jásir Núr, poté navýšil vedení „sklářů“ Daniel Fila. V tabulce tak Teplice přeskočily právě Slovan a dotahují se na eltiní skupinu. Tepličtí bodovali počtvrté z posledních pěti vzájemných ligových duelů. Doma v nejvyšší soutěži neprohráli pošesté za sebou. Liberec se ani v 11. venkovním utkání ligové sezony nedočkal vítězství a po středeční porážce 1:2 po prodloužení ve čtvrtfinále poháru ve Zlíně si připsal další nezdar. Úvodní gólovou příležitost měli ve 12. minutě hosté. Pennerovu střelu zpoza vápna vyrazil brankář Ludha jen před sebe a Prebsl v obtížné pozici poslal hlavou míč do břevna. V ještě větší šanci byl v 24. minutě domácí Labík, sám před Vliegenem ale vůbec netrefil bránu. Skóre se změnilo až ve 34. minutě, kdy se Jásir protáhl kolem bránícího Fukaly a z úhlu střelou na přední tyč překvapil nejistého Vliegena. Egyptský útočník potvrdil formu a trefil se ve třetím ligovém utkání za sebou, celkem má v ročníku nejvyšší soutěže na kontě pět gólů. Jásir nakrátko dohnal v čele týmové tabulky střelců Filu, jenž ale o sedm minut později skvěle zpracoval střílený Trubačův centr a dalším dotykem pohotově zvýšil na 2:0. Kmenový hráč pražské Slavie se prosadil i ve druhém vzájemném duelu v sezoně, na podzim při remíze 3:3 proměnil penaltu. „Skláři“ i ve čtvrtém jarním domácím utkání dali alespoň dvě branky. Po změně stran se domácí soustředili na udržení výsledku a soupeři toho mnoho nedovolili. Naopak po hodině hry měl znovu velkou příležitost Labík, ani napodruhé se dnes ale premiérové ligové branky nedočkal. Vzápětí trefil Fila z otočky tyč. Slovan zahrozil pouze v 82. minutě, kdy Preislerovu křižnou střelu k tyči vytáhl Ludha. Svěřenci trenéra Frťaly páté domácí vítězství v ligové sezoně s přehledem uhájili a v tabulce jsou nejvýše od čtvrtého kola, kdy byli rovněž sedmí. Góly Domácí: 34. Jásir, 41. D. Fila Hosté: Sestavy Domácí: Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Mičević – Beránek, L. Mareček (C), Trubač, Čerepkai (83. Jukl), Labík – Jásir (57. Hronek), D. Fila (75. Cykalo). Hosté: Vliegen – Fukala, Chaluš, Pourzitidis – Penner (46. Preisler), Prebsl (80. Lehoczki), Varfolomejev (46. Višinský), Ghali – Kok (57. Horský), Rabušic (C) (57. Kulenović), Tupta. Náhradníci Domácí: Hronek, Jukl, Křišťan, Němeček, Švanda, Cykalo, Urbanec Hosté: Hasalík, Horský, Hudák, Kulenović, Lexa, Lehoczki, Preisler, Višinský Karty Domácí: D. Fila Hosté: Pourzitidis, Ghali, Varfolomejev, Tupta Rozhodčí Starý – Hurych, Slavíček Stadion AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice Návštěva 4067 diváků Klíčove momenty zápasu: Teplice - Liberec: Snížit mohl Preisler, blýskl se Ludha Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Teplice - Liberec: Fila orazítkoval tyč Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Teplice - Liberec: Fila si zkušeně zpracoval a z druhého doteku poslal za Vliegena, 2:0 Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Teplice - Liberec: Jásir procpal míč na přední tyči za Vliegena, 1:0 Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Teplice - Liberec: To se musí dávat! Labík zazdil extrémní tutovku Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Teplice - Liberec Penner pálil do Ludhy, Prebsl dorážel do břevna Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode FK Teplice Vše o klubu ZDE FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE