Teplice porazily Liberec 2:0 a posunuly se na sedmé místo

Teplice zvítězily nad Libercem 2:0 a posunuly se na sedmé místo v tabulce, pouhý bod za šestou Mladou Boleslav. Jásir a Fila se stali nejviditelnějšími postavami zápasu.

První půli domácí ovládli a nejviditelnější postavou byl egyptský útočník Jásir. Ten se v lize trefil už popáté. Na jeho gól rychle navázal Fila, který dohromady slavil už pošesté. Teplice se tak posunuly až na sedmé místo, pouhý bod za šestou Mladou Boleslav. Tepličtí bodovali počtvrté z posledních pěti vzájemných ligových duelů. Doma v nejvyšší soutěži neprohráli pošesté za sebou. Liberec se ani v 11. venkovním utkání ligové sezony nedočkal vítězství a po středeční porážce 1:2 po prodloužení ve čtvrtfinále poháru ve Zlíně si připsal další nezdar. Úvodní gólovou příležitost měli ve 12. minutě hosté. Pennerovu střelu zpoza vápna vyrazil brankář Ludha jen před sebe a Prebsl v obtížné pozici poslal hlavou míč do břevna. V ještě větší šanci byl v 24. minutě domácí Labík, sám před Vliegenem ale vůbec netrefil bránu. Skóre se změnilo až ve 34. minutě, kdy se Jásir protáhl kolem bránícího Fukaly a z úhlu střelou na přední tyč překvapil nejistého Vliegena. Egyptský útočník potvrdil formu a trefil se ve třetím ligovém utkání za sebou. Jásir nakrátko dohnal v čele týmové tabulky střelců Filu, jenž ale o sedm minut později skvěle zpracoval střílený Trubačův centr a dalším dotykem pohotově zvýšil na 2:0. Kmenový hráč pražské Slavie se prosadil i ve druhém vzájemném duelu v sezoně, na podzim při remíze 3:3 proměnil penaltu. Domácí i ve čtvrtém jarním domácím utkání dali alespoň dvě branky. Po změně stran se domácí soustředili na udržení výsledku a soupeři toho mnoho nedovolili. Naopak po hodině hry měl znovu velkou příležitost Labík, ani napodruhé se dnes ale premiérové ligové branky nedočkal. Vzápětí trefil Fila z otočky tyč. Slovan zahrozil pouze v 82. minutě, kdy Preislerovu křižnou střelu k tyči vytáhl Ludha. Svěřenci trenéra Frťaly páté domácí vítězství v ligové sezoně s přehledem uhájili a v tabulce jsou nejvýše od čtvrtého kola, kdy byli rovněž sedmí.