Sparta Praha porazila FC Kodaň 2:0 v přípravném zápase

Fotbalisté Sparty doma na Letné před více než jedenácti tisícovkami diváků porazili v přípravném zápase účastníka osmifinále Ligy mistrů, dánský tým FC Kodaň. Odveta, byť přípravná, byla záležitostí Pražanů, kteří po gólech Olatunjiho s Kuchtou vyhráli 2:0!

Úřadující čeští mistři nastoupili do obou poločasů v kompletně rozdílných sestavách. V dresu Pražanů se představily i obě zimní posily. Do první půle zasáhl norský záložník Solbakken, do druhé albánský útočník Tuci. Na Letnou dorazilo 11.011 diváků. Hlavní rozhodčí Ladislav Szikszay a jeho asistent Michal Volf nastoupili se speciální kamerou připevněnou na hrudi. Cílem projektu bylo zdokonalení diváckého zážitku, jelikož televizní přenos na O2 TV Sport nabídl sledujícím živé záběry z pohledu sudích. Sparta se poprvé prosadila v 17. minutě, kdy Laci přihrál do běhu Olatunjimu a nigerijský útočník propálil gólmana Grabaru. Poté stoper Vavro ve skluzu fauloval spoluhráče ze slovenské reprezentace Haraslína a rozhodčí Szikszay ho vyloučil. Tempo utkání tím opadlo a diváci se až do konce zápasu mnoha šancí nedočkali. Pojistku přidali Letenští v 76. minutě. Tuci si zpracoval Rynešův centr, napálil tyč a Kuchta se pohotovou dorážkou nemýlil. Kodaň, kterou v osmifinále LM na přelomu února a března čeká obhájce trofeje Manchester City, nevyhrála v přípravě ani podruhé. V úterý remizovala 2:2 na hřišti Glasgow Rangers, s nimiž se Pražané utkali na podzim ve skupině Evropské ligy. Velký pražský zimní fotbalový kalendář: Kdo, kde a s kým od ledna do března? V pondělí odletí Sparta na soustředění do Marbelly. Ve Španělsku postupně vyzve maďarský tým Puskás Akadémia, za nějž nastupují Češi Patrizio Stronati a Jakub Plšek, obhájce norského titulu a přemožitel Bohemians 1905 z poslední kvalifikace Evropské konferenční ligy Bodö/Glimt a úřadujícího švédského mistra Malmö. Jarní část první ligy začnou Pražané 10. února na hřišti nováčka Karviné. V únoru je čeká i dvojzápas úvodního vyřazovacího kola EL s Galatasaray Istanbul, na nějž Kodaň narazila na podzim ve skupině LM, a také čtvrtfinále domácího poháru na Slavii. Právě před městským rivalem vedou Letenští neúplnou tabulku o pět bodů, vršovický celek má ale duel k dobru. Sparta Praha – FC Kodaň 2:0 (1:0) Branky: 17. Olatunji, 76. Kuchta. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf. Žluté karty: 76. Tuci – 59. Ankersen. Červená karta: 26. Vavro. Diváků: 11 011. Sparta 1. poločas: Vorel – Vydra, Panák, Krejčí – Wiesner, Laci, Solbakken, Mejdr – Haraslín, Olatunji, Ševčík. 2. poločas: Vindahl – Vitík, Ševínský, Večerka – Preciado, Sadílek, Kairinen, Ryneš – Birmančević, Kuchta, Tuci. Kodaň: Grabara – Vavro, Sorensen, Jelert (46.Ankersen), Diks – Bardghji (30.Lund), Claesson (46.Froholdt), Elyounoussi (63. Larsson), Hojlund (82. Jorgensen) – Goncalves (46.Lerager), Cornelius (46.Oskarsson).