Slavia zvítězila nad Baníkem a ztrácí na Spartu jen bod

Po suverénním vítězství Slavie nad Baníkem ztrácí na první Spartu už jen bod. Ostravský kouč Hapal hodnotil zápas jako vyrovnaný až do tří klíčových momentů, které rozhodly o výsledku. Slavia dominovala ve druhé půli a zvítězila 5:1.

Slávisté po suverénním vítězství ztrácejí na první Spartu už jen bod, která v neděli večer hraje na Slovácku. A příští týden už je derby. Pro slávisty to nebyl těžký zápas, zdálo se, že Baník, který přitom bojuje o poháry, ho přijel jen odehrát. Hosté vyhlíželi bez většího zaujetí a od začátku se jen bránili. Ostravský kouč Pavel Hapal hodnotil zápas jako vyrovnaný až do tří klíčových momentů, které rozhodly o výsledku. První gól domácí sice dali až ve 28. minutě, ale když hned v úvodu druhé půle Chytil patičkou usměrnil střílený pas Douděry, bylo hotovo. Zvlášť když vzápětí dostal za došlápnutí na Holeše červenou kartu Tanko. Ostravský trenér Hapal udělal proti nedávnému utkání na Spartě pět změn v sestavě. Překvapil nasazením loňských dorostenců Šína s Grygarem, kteří patřili k lepším hráčům svého týmu. Slavia dominovala ve druhé půli a zvítězila 5:1. Po jednoduchých kombinacích středem pole se domácí dostávali až do malého vápna. Střídající Jurečka dohrál akci Schrance s Chytilem. Vzápětí Schranz s Chytilem znovu, tentokrát sám před Markovičem zakončoval Chytil. V 58. minutě to bylo 4:0, Eden bouřil a hosté by se nejraději ostudou „propadli“ na sousedící vlakovou zastávku a odfrčeli domů. Baník může těšit jediné: po dvaceti měsících a vážné operaci kolene se do hry vrátil Ladislav Takács, dostal v závěru tři minuty.