Slavia Praha porazila Baník Ostrava 5:0

Slavia Praha porazila Baník Ostrava 5:0 a ztrácí na první Spartu už jen bod. Ostravský kouč Hapal uznal, že Slavia dominovala a rozhodla o zápase. Hosté se nechali zatlačit a nedokázali se prosadit.

Slávisté po suverénním vítězství ztrácejí na první Spartu už jen bod, která v neděli večer hraje na Slovácku. A příští týden už je derby. Pro slávisty to nebyl těžký zápas, zdálo se, že Baník, který přitom bojuje o poháry, ho přijel jen odehrát. Hosté vyhlíželi bez většího zaujetí a od začátku se jen bránili. Ostravský kouč Pavel Hapal uznal, že Slavia dominovala a rozhodla o zápase. První gól domácí sice dali až ve 28. minutě, ale když hned v úvodu druhé půle Chytil patičkou usměrnil střílený pas Douděry, bylo hotovo. Zvlášť když vzápětí dostal za došlápnutí na Holeše červenou kartu Tanko. Ostravský trenér Hapal udělal proti nedávnému utkání na Spartě pět změn v sestavě. Překvapil nasazením loňských dorostenců Šína s Grygarem, kteří patřili k lepším hráčům svého týmu. Hosté se nechali zatlačit také hned v úvodu druhé půle, nepohlídali si dohraný roh, přičemž Douděra poslal střílený míč do vápna, aby hosté neměli brejk. A nehlídaný Chytil patou změnil směr dráhy míče, že Markovič neměl šanci zasáhnout. Další problém pro hosty nastal vzápětí, když Tanko se snažil dohrát Holeše a nejspíš nechtěně mu došlápl na kotník. Hlavní sudí Szikszay nechal zákrok bez povšimnutí, pak na doporučení pomocníka od videa vytáhl červenou kartu. Slávisté si vytvořili jednu slibnou možnost za druhou a v 58. minutě to bylo 4:0. Baník se dostal do protiútoků, ale gól padl už jen jeden a to do sítě Markoviče. Střídající Jurásek byl na hřišti necelých pět minut, když dostal do vápna přihrávka od Jurečky a zcela volný zamířil zblízka pod břevno. Baník může těšit jediné: po dvaceti měsících a vážné operaci kolene se do hry vrátil Ladislav Takács, dostal v závěru tři minuty.