Slavia porazila Slovácko 3:1, Jurečka dal dva góly

Slavia porazila Slovácko 3:1 v zápase, ve kterém Jurečka dal dva góly. Slavia vedla od 29. minuty po krásné střele Provoda, ale domácí Slovácko vyrovnalo. Jurečka však svými góly rozhodl zápas.

Dva góly dal Jurečka, jenž před přestupem do Slavie působil právě ve Slovácku. Jeho branka těsně před přestávkou zápas zlomila: za stavu 1:1 napřáhl z dobrých třiceti metrů, rána nešla vysoko, ale gólman Heča chyboval: zaspal, pozdě se odrazil a rukama máchl do prázdna. Když krátce po půli Jurečka po Hečově faulu na Wallema proměnil svou šestou penaltu v ligové sezoně, bylo hotovo. Slavia vedla od 29. minuty po krásně střele Provoda, jemuž mu míč ideálně do kroku a on ho parádně trefil ke vzdálenější tyči. Domácí Slovácko o deset minut později vyrovnalo, když se z dorážky prosadil Vecheta. Ale víc neukázalo. Slavia soupeře porazila podeváté z posledních deseti zápasů, jeden duel skončil remízou. „V náročném prostředí jsme tři body vydřeli. Ustáli jsme intenzitu soupeře, hodně soubojů, hodně nákopů. Vedli jsme po krásném gólu Provoda, ale dostali jsme strašně laciný gól, který v takových utkáních dostávat nemůžeme. V druhém poločase jsme domácí uhlídali. Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodli naši střelci,“ řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský. Slovácku se v druhé části sezony nedaří, ze sedmi zápasů vyhrálo jen jednou a nasbíralo už pět porážek. Čtvrtou příčku drží jen díky tomu, že nevalnou formu mají i týmy za ním. Přitom do utkání vstoupilo velmi odvážně a prvních sedm minut nepustilo hosty přes půlící čáru. Výsledkem náporu byla gólová šance stopera Hofmanna, který si naběhl na ideálně kopnutou standardku Havlíka, jenže hlavou mířil těsně vedle. Až poté se začala Slavia více prosazovat směrem dopředu. Do šance se dostal po rychlé kombinaci Wallem, ale jeho střela o kousek minula horní roh Hečovy branky. Ve 22. minutě vystrašil Staňka v brance Pražanů přesnou střelou Havlík. Nebyla to ojedinělá útočná akce domácích, pramenila z aktivity ve středu pole, dobré kombinace, což v celkovém kontextu znamenalo otevřenou a vyrovnanou partii. První gól padl v 29. minutě. Douděra hodil aut do pohybu Lukáše Provoda, který ihned napřáhl a zhruba z 25 metrů trefil přesně. Slovácko se zaslouženého vyrovnání dočkalo ve 40. minutě. Blahút se proháčkoval obranou na hranici šestnáctky, jeho střelu Staněk jen vyrazil, Havlík vrátil míč před branku a Vecheta měl při dorážce snadnou roli. Staněk ve čtvrtém ligovém zápase za Slavii poprvé inkasoval. Hosté si vedení vzali brzy zpět. Jurečka postupoval nikým neatakován středem pole a z dálky vypálil. Radost měl velkou. „První poločas jsme neodehráli špatně, ale dostali jsme hloupý gól, když jsme neuhlídali levačku Provoda, bylo to netaktické po autu soupeře. Naše hra pak měla parametry, ale po vyrovnání jsme nevydrželi do poločasu. Jurečkův gól ovlivnil druhou půli. My jsme se museli tlačit do koncovky, Slavia má svoji kvalitu, přišla penaltová situace a třetí branka,“ řekl domácí kouč Martin Svědík. V 52. minutě Chytil v brejku uvolnil Wallema, který v pokutovém území spadl po souboji s Hečou. Sudí Rouček na doporučení videoasistenta Radiny nařídil pokutový kop, který Jurečka střelou k tyči proměnil a zaznamenal tak svůj 15. gól v ligové sezoně. Slovácko boj o první jarní body doma nezabalilo, blízko k snížení měl v 66. minutě Vecheta, ale zblízka se neprosadil. V 81. minutě trefil střídající Kvasina tyč. FORTUNA:LIGA 2023/2024 30. 3. 2024 18:00 Náhradníci: M. Tijani, M. Tomič, M. Jurásek, S. Sinyan, S. Tecl, A. Mandous, M. van Buren, M. Oscar, C. Zafeiris, B. Ogungbayi, E. Diouf Rozhodčí: K. Rouček - M. Vlček, L. Machač Počet diváků: 8 000 (99 % z kapacity 8 121) Přejít na on-line reportáž