Slavia porazila Karvinou 3:0

Slavia porazila Karvinou 3:0 a získala tři body. Karviná má ze tří domácích zápasů za devět dní nula bodů při skóre 0:9.

Pro Slavii, druhý tým ligové tabulky, to byl zatím nejjednodušší zápas jara. Dezorientovaný Memič si po čtvrthodině hlavou vstřelil vlastní gól, vzápětí děravá domácí defenziva ignorovala rozběhnutého Chytila... Jindřich Trpišovský, trenér Slavie, souhlasil v rozhovoru pro O2 TV, že jejich tým byl hodně aktivní a produktivní. Karviná má ze tří domácích zápasů za devět dní nula bodů při skóre 0:9. Před Slavií podlehla o tři góly také Spartě a Pardubicím. Ze všech týmů, které čeká na jaře boj o přežití, odstartovala nejhůř a propadla se na předposlední příčku. Slavia se ve Slezsku zvedla po středečním zakopnutí ve Zlíně, kde při dohrávce podzimního 17. kola nechala dva body po remíze 1:1. Trenér Trpišovský poprvé v soutěžním utkání ukázal na devatenáctiletého beka Malicka Dioufa, který v lednu dorazil z norského Tromsö. A byla to trefa. Vytáhlý a silově i běžecky dobře vybavený fotbalista se hned v úvodu připletl k úvodnímu gólu: na centr Schranze z pravé skákal společně s Tomičem, ale balon si do sítě srazil domácí Memič, který se v souboji nepřirozeně sklonil. Pár desítek vteřin nato domácí hráči nezvládli rozehrávku, Douděra špatnou přihrávku soupeře vystihl, okamžitě poslal míč do volného prostoru za obranu, kam pelášil rozběhnutý útočník Chytil a mezi nohama brankáře zvýšil na rozdíl dvou branek. Karviná ani nemrkla a už zase ztrácela dvě branky. Deset minut před koncem však přece jen inkasovala potřetí. Na chytrou přihrávku střídajícího Tijaniho si za obranu naběhl Diouf, který svůj aktivní výkon ozdobil mazáckým zakončením. Gól utíkal oslavit přímo s trenérem Trpišovským. Duel se hrál na těžkém terénu. Mentolové dresy slávistů navíc hlavně v prvním poločase na ostrém sluníčku splývaly s domácí bílou sadou, což vadilo divákům u televize i fanouškům na stadionu. Od výraznější porážky uchránil Karvinou gólman Holec, který jak v závěru první půle, kdy vyrazil parádní hlavičku Zimy, tak v průběhu druhého dějství, kdy lapil prudkou, leč neumístěnou střelu Ševčíka, domácí držel.