Slavia porazila Bohemians 2:1 a upevnila si první místo v lize

Slavia porazila Bohemians 2:1 a upevnila si první místo v lize. Tým zvítězil díky gólům Ševčíka a Chytila, zatímco Bohemians se snažili držet pevnou defenzivu.

Červenobílí se tři kola před koncem základní ligové části vyhoupli o dva body před Spartu, kterou však utkání 27. kola čeká teprve v neděli v podvečer proti Mladé Boleslavi. Slavia svou sobotní šichtu nakonec dokončila bez vážnějších problémů. Zkraje druhého poločasu ji uklidnila parádní rána Ševčíka a chvíli nato i gólová pojistka od Chytila. Ševčík skóroval v 55. minutě poté, co k němu hostující Hybš hlavou odvrátil Oscarův centr z levé strany. Domácí záložník si míč hbitě připravil na pravačku a prudce vystřelil přesně k tyči. Druhý gól padl v 67. minutě po centru aktivního Douděry. Jurečka na balon nedosáhl, ale dobíhající Chytil před prázdnou bránou už ano. Zbytek utkání si domácí před vyprodaným stadionem užívali a proti utahaným klokanům mohli klidně přidat i další góly. Místo toho jeden inkasovali: po zpětné přihrávce Hufa se z dálky krásně trefil Hůlka. Byla to poslední akce celého zápasu. Hosté se v Edenu pětačtyřicet minut statečně drželi. Slávisté se proti pozorně a hluboko bránícímu soupeři rozjížděli zvolna. Pevnou defenzivu se pokoušeli rozevřít především ze stran, odkud sypali do pokutového území jeden balon za druhým. Dlouho však bezúspěšně. Bohemians, kterým kvůli zdravotním problémům nebo kartám chyběli až čtyři důležití hráči základní sestavy a v průběhu první půle přišli o Köstla, zahrozili do přestávky reálně pouze jednou: Hála ani Prekop však po necelé půlhodině na střílený centr Kovaříka před brankářem Staňkem nedosáhli. Následně i ve druhém poločase, do kterého domácí poslali křídelníka Juráska místo stopera Zimy, tlak Slavie sílil a brzy přinesl i gólové vyústění. Některé možnosti navíc pokryl Soukup, který sice poprvé v životě inkasoval v lize, ale jinak předvedl velmi dobrý výkon. Přes celé hřiště se v závěru navíc mohl zaradovat i z čestného gólu. Mimochodem, domácí měli v sestavě od začátku jen jediného cizince Oscara (Libérie), což je v jejich případě neobvyklý obrázek. Až z lavičky se do hry dostali Zafeiris (Norsko) a Tomič (Slovensko). Příště hraje Slavia v Plzni a před koncem základní části ji čekají ještě Olomouc (doma) a Hradec Králové (venku).