Roman Staněk prodloužil smlouvu s týmem Trident

Devatenáctiletý český závodník Roman Staněk se dohodl na prodloužení smlouvy s týmem Trident, což znamená, že bude pokračovat ve Formuli 2 i v sezoně 2024.

Čeští fanoušci se mohou už teď těšit na start sezony formule 2! V nejprestižnějším juniorském seriálu světa bude dále působit Roman Staněk. Český závodník se domluvil na prodloužení smlouvy s týmem Trident. Pro devatenáctiletého závodníka z Valašska bude letošní sezona třetím rokem spolupráce s italskou stájí. Staněk pro Trident poprvé závodil v roce 2022, kdy ve formuli 3 vyhrál jeden závod, třikrát skončil druhý a v celkovém pořadí obsadil páté místo. Loni pak s Tridentem absolvoval debutovou sezonu v F2. "Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě s týmem Trident. Vytvořili jsme si za uplynulé roky skvělý vztah a pro letošní rok zde vidím velký potenciál. Nemůžu se dočkat toho, co nám nová sezóna přinese," uvedl Staněk v tiskové zprávě. Ve formuli 2 budou počínaje sezonou 2024 používány monoposty nové generace a český pilot věří, že jeho tým přechod na novou závodní techniku zvládne. Staňkovým cílem je bojovat o čelní umístění v závodech, a i v celkovém pořadí šampionátu. "Budu ve Formuli 2 druhý rok a cílem bude pohybovat se vepředu," prohlásil Staněk, jehož dosavadním nejlepším umístěním v F2 je páté místo z rakouského Red Bull Ringu. Kromě toho loni vítěz Zlatého volantu za rok 2022 zazářil v Monaku. V ulicích maličkého knížectví skončil díky dobré strategii týmu a skvělé stíhací jízdě na sedmém místě po startu z chvostu pole. "Od letošní sezony se ve Formuli 2 mění monopost a u nás v týmu se mění hodně lidí. Očekáváme, že se s Romanem významně posuneme. Loni to byla jeho nováčkovská sezóna a letos tak bude muset ukázat naplno, co v něm je," uvedl v tiskové zprávě manažer týmu Trident a zároveň také bývalý pilot GP2 Giacomo Ricci. Barometrem Staňkových výkonů bude i jeho nový týmový kolega Richard Verschoor. Zkušený nizozemský pilot odstartuje již do své čtvrté sezony v F2. Loni třiadvacetiletý pilot v barvách stáje Van Amersfoort Racing vyhrál jeden ze závodů na Red Bull Ringu a celkově skončil se 108 body devátý. První dva závody nové sezony čekají Staňka 1. a 2. března v Bahrajnu. Celkem na piloty F2 čeká 28 závodů o 14 závodních víkendech. Ten poslední bude 7. a 8. prosince hostit Yas Marina v Abú Zabí. Jezdecké sestavy F2 2024 Tým Jezdec 1 Jezdec 2 ART Grand Prix Victor Martins Zak O'Sullivan Prema Racing Oliver Bearman Andrea Kimi Antonelli Rodin Motorsport Zane Maloney Ritomo Mijata DAMS Jak Crawford Juan Manuel Correra Invicta Racing Kush Maini Gabriel Bortoleto MP Motorsport Dannis Hauger Franco Colapinto Van Amersfoort Racing Rafael Villagómez Enzo Fittipaldi Hitech Pulse Eight Amaury Cordeel Paul Aron Campos Racing Isack Hadjar Pepe Martí Trident Richard Vershoor Roman Staněk PHM AIX Racing Joshua Dürksen ?