Remíza B-týmu žen Sigmy Olomouc s Uherským Brodem a vysoké vítězství mladších žákyň

B-tým žen Sigmy Olomouc remizoval ve svém posledním utkání s Uherským Brodem 6:6. Mladší žákyně zakončily sezonu vysokým vítězstvím 14:2.

B-tým žen Sigmy Olomouc remizoval ve svém posledním utkání této sezóny s Uherským Brodem 6:6. Vysokou výhrou se s ročníkem 2023/24 rozloučily mladší žákyně. Ženy B Svěřenkyně trenéra Tomáše Karala hrály poslední zápas sezóny proti Uherskému Brodu. Zápas měl velký náboj, protože šlo o přímý souboj o třetí místo. Hanačky však potřebovaly zvítězit, což se jim nepodařilo. Po první půli vedl Uherský Brod 3:1, když jedinou úspěšnou střelkyní Sigmy byla Simona Kvapilová. Druhý poločas se změnil v pořádnou přestřelku a k vidění bylo osm další branek. Třikrát se do střelecké listiny zapsala Sára Illéšová, pro kterou to byl třetí hattrick v sezóně, doplnily ji Zuzana Hanáčková a Šárka Lukaštíková. Utkání nakonec skončilo divokou remízou 6:6. Ta rozhodla o tom, že Hanačky obsadí konečné 4. místo. Mají sice stejně bodů jako Uherský Brod, ten však má ještě zápas k dobru a hlavně má lepší vzájemné zápasy, když dokázal Sigmu 2x porazit, zatímco svěřenkyně trenéra Karala zvítězily jednou, poslední zápas pak nerozhodně. Hodnocení trenéra Tomáše Karala: „Byl to šílený zápas. Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát. První poločas jsme ze tří šancí soupeřek dostali tři góly. Všechno to byly dlouhé míče, s nimiž jsme počítali, ale nedokázali jsme na to zareagovat. Druhý poločas jsme dotahovali dvoubrankové manko, respektive, potřebovali jsme vyhrát a vstřelit o gól více, než soupeř. Proto jsme hru otevřeli a byl z toho takový šílený výsledek. Dali jsme pět branek ve druhé půli, alespoň jsme pobavili fanoušky. Myslím, že si přišli na své.“ SK Sigma Olomouc Ž B – ČSK Uherský Brod Ž 6:6 (1:3) Branky Sigmy: 48., 61. a 82. Illéšová, 44. Kvapilová, 56. Hanáčková, 86. Lukaštíková. Rozhodčí: Rosskohl – Přecechtěl, Zdařil. ŽK: Mrázková. Diváků: 87. Sigma: Fojtíková – Pinkavová, Hanáčková, Vlčková, Konečná, Zbořilová, Kvapilová, Ka. Hegrová, Kollertová, Crhonková, Illéšová. Na střídání: Coufalová, Bartošáková, Ošťádalová, Janků, Lukaštíková, Ver. Chovancová, Ven. Chovancová. Trenér: Tomáš Karal. Starší žákyně (WU15) V utkání starších žákyň Třebíče a Sigmy nepadl žádný gól. Hanačky měly více šancí, žádnou z nich však nedokázali proměnit. O vítězi tak rozhodly až pokutové kopy, v nichž bylo úspěšnější družstvo Třebíče. Starší žákyně zakončí sezónu v sobotu 8. června domácím utkáním v Nedvězí proti Zbrojovce Brno. Hrát se bude od 10 hodin. Hodnocení trenéra Ondřeje Matyse: „Dnešní zápas byl pro velice náročný, neboť jsme v zápase měli pouze jednu hráčku na střídání. Zápas příliš fotbalovosti nepřinesl, byl to spíše boj, ve kterém jsme však po většinu utkání byli lepší. Bohužel jsme však žádnou z našich šancí nezvládli proměnit a první poločas tak skončil 0:0. Ve druhém se hra nezměnila a začala se i trochu projevovat únava. V půlce druhého poločasu po ostrém zákroku musela odstoupit jedna naše hráčka a dohrávali jsme tak již bez možnosti střídat. Zápas dospěl za stavu 0:0 až k penaltovému rozstřelu, kde byl soupeř šťastnější.“ SK Fotbalová škola Třebíč WU15 – SK Sigma Olomouc WU15 0:0, 4:3 na pokutové kopy Rozhodčí: Pintér. ŽK: bez karet. Diváků: 0. Sigma WU15: Faltusová – Frantík, Pacalová, Černá, Otiepková, Čočková, Strouhalová, Gavendová, Horáková, Šípková, Vargová, Mišová. Trenér: Ondřej Matys. Mladší žákyně (WU13) Mladší žákyně se zápasem proti Třebíči rozloučily se sezónou, nadcházející víkend už totiž hrát nebudou, protože Zbrojovka nemá družstvo této věkové kategorie. Hanačky se rozloučily stylově vysokým vítězstvím 14:2. Nejvíce zazářily Thea Trnková a Barbora Vaculíková, každá z nich si připsala po pěti přesných trefách. Dvakrát se prosadily Anna Mutinová a Alena Šalamounová. Hodnocení trenéra Davida Vyroubala: „Kvůli několika zraněným a omluveným hráčkám jsme k poslednímu zápasu sezóny odcestovali do Třebíče pouze s jednou náhradnicí. I tak jsme se po celý zápas prezentovali aktivní hrou s vysokým pressingem, a mnoha pohlednými akcemi zakončenými góly. Pěti góly se prezentovaly Thea Trnková a kapitánka Barbora Vaculíková, která si dala krásný dárek k narozeninám. Své první ligové branky dnes dala i Anička Mutinová, která svůj druhý gól vstřelila po sólu přes celé hřiště. Dva góly pak dala i Alena Šalamounová. Velmi úspěšnou jarní část sezóny jsme zakončili výhrou 14:2. SK Fotbalová škola Třebíč WU13 – SK Sigma Olomouc WU13 2:14 (1:7) Branky Sigmy: 13., 28., 32, 53. a 60. Trnková, 18., 43., 54., 56. a 65. Vaculíková, 2. a 70. Mutinová, 7. a 9. Šalamounová. Rozhodčí: Pintér. ŽK: bez karet. Diváků: 20. Sigma WU13: Vychodilová – Vaculíková, Huňatová, Mutinová, Trnková, Dočekalová, Šalamounová, Jurníčková, Minářová. Trenér: David Vyroubal.