Real Madrid postupuje v Copa del Rey přes malinkou Arandinu

Real Madrid zvládl duel s Arandinou a postupuje dál v Copa del Rey. I když to nebyla velkolepá kanonáda, nakonec zvítězil 3:1.

Real Madrid moc dobře ví, jaká je to ostuda, když se nedokáže dostat do další fáze Copa del Rey přes celky z nižší soutěže, prakticky amatérské kluby. Naopak pro tyto mužstva je to většinou historický úspěch. Aby se něco takového neopakovalo, Real Madrid musel včera zvládnout duel s Arandinou. Žádná velkolepá kanonáda to nebyla, ale postup z toho nakonec je. První poločas byl jasně v režii Realu Madrid, ale bez gólové radosti. Držení míče bylo 18:82, na střely 7:0 pro Los Blancos. Zajímavá byla především sestava Realu Madrid. Na rozdíl od takového Atlética, které proti Lugu ze 3. ligy nasadilo takřka plnou sestavu, Carlo Ancelotti se nebál dát šanci úplným nováčkům. V základní sestavě jsme poprvé mohli vidět Ardu Gülera, Viníciuse Tobíase a stopera Alvára Carrilla, jenž mimochodem podal velmi dobrý výkon. Real Madrid ve druhém poločase nutně potřeboval skórovat a podařilo se to až Joseluovi, který proměnil penaltu. Aby přišla pojistka, o to se prakticky ihned po rozehře postaral Brahim Díaz. Využil odraženého balónu a nechytatelnou technickou střelou navýšil skóre. Další gól Realu přišel až v nastavení 90. minuty. Brahim Díaz se změnil v asistenta a Rodrygo opět pro gólmana takřka nechytatelně poslal balón ke vzdálenější tyči. Arandina si užila alespoň čestný úspěch. Raly Cabral jednoduše oklamal Frana Garcíu a přes Nacha dostal balón do sítě. Obě strany zřejmě mohou být spokojené.