První finálový duel mezi HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec

První finálový duel mezi HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec skončil vítězstvím Ocelářů, kteří udrželi svůj dvoubrankový náskok až do konce zápasu. Ve třetí třetině už ani do jednoho týmu branka nepadla.

Celkový počet střel na bránu: 28:20. Nejlepšími hráči byli vyhlášení za domácí Martin Kaut a za hosty Daniel Kurovský. První finálový duel si pro sebe berou třinečtí Oceláři, kteří udrželi od poloviny zápasu svůj dvoubrankový náskok až do samého konce. Ve třetí třetině už ani do jednoho týmu branka nepadla a navíc závěr utkání měli Oceláři značně usnadnění, protože v posledních minutách neměli z důvodu dvou trestů prostor jakkoliv se usadit v pásmu a šanci srovnat. Dynamo to zkoušelo ve vlastním oslabení riskantně bez brankáře, ale zmohli se jen na nahození za bránu. Dnešní utkání sledovalo 10 194 diváků. Třetí třetina začne přibližně v 19:53. Ve druhé třetině i přes úvodní tlak Pardubic navýšil Třinec své vedení, když oklamal obránce Kurovský a puk poslal pod horní tyč. Snaha domácích snížit ale neutichala a v přesilové hře dostal z hranice brankoviště puk do brány Sedlák. Do třetí třetiny tak půjdou Oceláři stále s náskokem jednoho gólu. Počet střel na bránu po druhé třetině: 22:13. Třetí třetina začne přibližně v 19:53. První třetina úvodního finálového duelu je za námi a od vedení se dostali Oceláři, když v 9. minutě využil zaváhání při rozehrávce za vlastní bránou přesnou střelou mezi betony Hrehorčák. První polovina první části byla hodně opatrná s mnoha přerušeními, poté se už oba týmy rozehrály více. A zejména poslední minuty byli domácí blízko brance, při přesilové hře poslal Pánik puk do tyče. První třetina skončila. Druhá třetina začne přibližně v 18:57. Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Ještě zazní česká státní hymna a poté půjdeme na věc. Zdravím vás u přenosu prvního finále hokejové Tipsport extraligy mezi HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec. Extraliga míří do samého závěru a veškerá pozornost bude upnuta na souboje mezi těmito dvěma celky. Když se nejprve ohlédneme za základní částí, tak Východočeši ní proletěli neohroženě bez většího škobrtnutí a dokonce stanovili historický rekord v počtu bodů. Také Oceláři se během základní části prezentovali spolehlivými výkony, kterými si zasloužili třetí místo. Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.