Premiérová výhra Burnley se nekonala, West Ham remizoval s Burnley

Burnley vedlo díky brance Davida Fofany a vlastnímu gólu Konstantinose Mavropanose, ale nakonec se první výhry po deseti soutěžních zápasech nedočkalo. Po přestávce totiž snížil Lucas Pacquetá a v nastavení vyrovnal Danny Ings. Uspěl na druhý pokus, chvíli předtím mu gól zrušilo video.

West Hamu po čtvrté ztrátě z posledních pěti domácích zápasů patří v tabulce sedmé místo s odstupem deseti bodů za pohárovými příčkami. Burnley, které bodovalo po sérii čtyř porážek, je předposlední a od míst zajišťujících záchranu ho dělí deset bodů. Důležitý souboj o Ligu mistrů s Aston Villou zvládl Tottenham. Díky výhře 4:0 snížil ztrátu na dnešního soupeře, který drží čtvrté místo zaručující přímý postup do milionářské soutěže, na dva body. Londýnský celek má navíc zápas k dobru. Tottenham o vítězství rozhodl ve druhém poločase, ve kterém se prosadili James Maddison, Brennan Johnson, Son Hung-min, jenž si vylepšil bilanci proti Aston Ville na sedm branek v devíti zápasech, a Timo Werner. Dva góly domácí inkasovali v oslabení, v němž hráli od 65. minuty po vyloučení Johna McGinna. Anglická fotbalová liga - 28. kolo: Aston Villa - Tottenham 0:4 (50. Maddison, 53. Johnson, 90.+1 Son Hung-min, 90.+5 Werner), Brighton - Nottingham 1:0 (29. vlastní Omobamidele), West Ham - Burnley 2:2 (46. Pacquetá, 90.+1 Ings - 11. Fofana 45.+1 vlastní Mavropanos), 16:45 Liverpool - Manchester City