Premiérová liga: Liverpool remizoval s Manchesterem City, Arsenal se posunul na první místo

V prvním poločase se City ujalo vedení po rohovém kopu, ale Liverpool dokázal vyrovnat po přestávce. Zápas skončil remízou 1:1. Arsenal se posunul na první místo tabulky.

První poločas patřil City, které poslal do vedení po rohovém kopu ve 23. minutě John Stones. Po přestávce Liverpool přidal a v 50. minutě vyrovnal. Brankář Ederson fauloval Darwina Núňeze a penaltu proměnil Alexis Mac Allister. Hostující gólman se navíc zranil a po několika minutách musel střídat. Nahradil ho Stefan Ortega a takřka okamžitě čelil úniku Lucase Díaze. Chvíli na to zase liverpoolskému útočníkovi sebral velkou šanci na poslední chvíli Kyle Walker. Na opačné straně se po závaru odrazil míč od Phila Fodena do břevna a v 89. minutě mohl rozhodnout Jérémy Doku, trefil ale pouze tyč. Erling Haaland z Manchesteru City zpracovává míč v zápasu s Liverpoolem. Liverpool, který ve čtvrtek deklasoval v Evropské Lize Spartu 5:1 a příští týden ho čeká domácí odveta, přišel vedení v tabulce. V čele ho vystřídal Arsenal, jenž má stejně 64 bodů, ale o sedm branek lepší skóre. City má na třetí příčce jen o bod méně. Tottenham o vítězství rozhodl ve druhém poločase, ve kterém se prosadili James Maddison, Brennan Johnson, Son Hung-min, jenž si vylepšil bilanci proti Aston Ville na sedm branek v devíti zápasech, a Timo Werner. Dva góly domácí inkasovali v oslabení, v němž hráli od 65. minuty po vyloučení Johna McGinna. Potyčka mezi hráči Tottenhamu a Johnem McGinnem (čelem), poté co útočník Aston Villy nepříjemně fauloval tottenhamského obránce Udogieho. Burnley vedlo díky brance Davida Fofany a vlastnímu gólu Konstantinose Mavropanose, ale nakonec se první výhry po deseti soutěžních zápasech nedočkalo. Po přestávce totiž snížil Lucas Pacquetá a v nastavení vyrovnal Danny Ings. Uspěl na druhý pokus, chvíli předtím mu gól zrušilo video. West Hamu po čtvrté ztrátě z posledních pěti domácích zápasů patří v tabulce sedmé místo s odstupem deseti bodů za pohárovými příčkami. Burnley, které bodovalo po sérii čtyř porážek, je předposlední a od míst zajišťujících záchranu ho dělí deset bodů. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli celý zápas. Tomáš Souček sleduje nebezpečnou střelu Joshe Cullena z Burnley, která nakonec vyústila ve vlastní gól West Hamu. V sobotu se do čela tabulky posunul Arsenal, který doma zdolal Brentford 2:1 a doufá v remízu Liverpoolu. Ta by ho totiž díky lepšímu skóre udržela v čele. Výsledek utkání Aston Villy s Tottenhamem zase vyhlíží šestý Manchester United. Ten ztrácí po výhře nad Evertonem (2:0) pouhé tři body právě na Tottenham. Anglická Premier League 28. kolo 10. 3. 2024 14:00 Góly: Góly: 50. Maddison 53. Br. Johnson 90+1. Son Hung-min 90+4. Werner Sestavy: E. Martínez – Konsa (85. Carlos), Torres, Lenglet (58. Zaniolo) – Cash, Luiz, McGinn (C), Digne (58. Moreno) – Bailey (69. Iroegbunam), Tielemans (58. Diaby) – Watkins. Sestavy: Vicario – Porro, Romero, van de Ven (49. Drăgușin), Udogie – Bissouma, P. Sarr (70. Bentancur) – Kulusevski, Maddison (88. Højbjerg), Br. Johnson (88. Werner) – Son Hung-min (C). Náhradníci: Olsen – Durán, K. Hayden, Rogers. Náhradníci: Austin – B. Davies, Emerson Royal, Lo Celso, Scarlett. Žluté karty: Žluté karty: 20. P. Sarr, 61. Drăgușin Červené karty: 65. McGinn Červené karty: Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Robathan Přejít na on-line reportáž Anglická Premier League 28. kolo 10. 3. 2024 15:00 Góly: 46. Paquetá 90+1. Ings Góly: 11. D. Fofana 45+1. Mavropanos (vla.) Sestavy: Aréola – Coufal, Mavropanos, Akird (82. Ings), Cresswell – Souček (C), K. Phillips (46. E. Álvarez) – Kudus, Ward-Prowse (46. Antonio), Paquetá – Bowen. Sestavy: Trafford – Assignon, O'Shea, Estève, Taylor – Vitinho (90+3. Guðmundsson), Berge, Cullen (C), Odobert (67. Delcroix) – D. Fofana, Bruun Larsen (46. Brownhill). Náhradníci: Fabiański – Earthy, Be. Johnson, Mubama, Ogbonna, Zouma. Náhradníci: Murić – Amdouni, Cork, Hedilazio, Rodriguez, Trésor. Žluté karty: 44. Souček, 84. Paquetá Žluté karty: 65. Assignon, 72. Delcroix, 77. Berge, 83. Estève Rozhodčí: Pawson – West, Meredith Přejít na on-line reportáž Anglická Premier League 28. kolo 10. 3. 2024 15:00 Góly: 29. Omobamidele (vla.) Góly: Sestavy: Verbruggen – Veltman, van Hecke, Dunk (C), Estupiñán (75. de Paulo) – Baleba, Moder (75. Enciso) – Fati (60. Lamptey), Groß, Adingra (80. Lallana) – E. Ferguson (60. Welbeck). Sestavy: Sels – N. Williams, Omobamidele, Murillo, Toffolo – Domínguez (72. Hudson-Odoi), Danilo (60. Sangaré), Yates (C) (72. Awoniyi) – Gibbs-White (87. Kouyaté), Wood, Origi (60. Elanga). Náhradníci: Steele – Barco, Buonanotte, Webster. Náhradníci: Turner – Boly, Felipe, Niakhaté. Žluté karty: 41. Fati, 67. Moder, 78. Veltman, 90+7. Lallana Žluté karty: 14. Domínguez, 19. Omobamidele, 55. N. Williams, 90+5. Sangaré Rozhodčí: Salisbury – Wilkes, Eaton Přejít na on-line reportáž Anglická Premier League 28. kolo 10. 3. 2024 16:45 Góly: 50. Mac Allister Góly: 23. Stones Sestavy: Kelleher – Bradley (61. Robertson), Quansah, van Dijk (C), Gomez – Szoboszlai (61. Saláh), Endó, Mac Allister – Elliott, Núñez (76. Gakpo), Díaz. Sestavy: Ederson (56. Ortega) – Walker (C), Akanji, Aké – Rodri, Stones – Foden, B. Silva, De Bruyne (69. Kovačić), J. Álvarez (69. Doku) – Haaland. Náhradníci: Adrián – B. Clark, Koumas, McConnell, Tsimikas, Nallo. Náhradníci: Bobb, Dias, Gómez, Gvardiol, Nunes, Lewis. Žluté karty: Žluté karty: 45+3. Rodri, 47. Ederson, 59. B. Silva Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook Přejít na on-line reportáž