Pardubice porazily Zlín 2:0

Pardubice porazily Zlín 2:0 v prvním kole Skupiny o udržení ve FORTUNA:LIZE. Marek Icha a Ladislav Krobot rozhodli o vítězství domácích.

Pardubice porazily v prvním kole Skupiny o udržení ve FORTUNA:LIZE Zlín 2:0. Po bezbrankové první půli o vítězství domácích rozhodl efektním zakončením Marek Icha. V závěrečných minutách pak přidal pojistku střídající Ladislav Krobot. Východočeši tak zůstávají stále mimo barážové příčky. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče vyhráli po čtyřech kolech a na 13. příčce tabulky mají čtyřbodový náskok na první barážovou pozici. „Ševci“ podruhé za sebou neuspěli, zvítězili v jediném z posledních 10 utkání nejvyšší soutěže a při bodové rovnosti s Karvinou klesli na poslední místo, které jako jediné znamená přímý sestup. První šanci si v 11. minutě vypracovaly Pardubice. Daněk přihrál za obranu Patrákovi, jenže ten zakončil vedle. Zlínští se k ohrožení domácí branky dostali až v 26. minutě, Holíkovu střelu ale Kinský bez problémů zastavil. Největší příležitost úvodního dějství se zrodila ve 33. minutě, kdy gólman Dostál nedosáhl na Surzynův centr a Daněk v nelehké pozici hlavičkou těsně minul zlínskou branku. Východočechům se povedl vstup do druhé půle a po necelých dvou minutách otevřeli skóre. Daňkův centr z rohu se odrazil k Ichovi, který povedeným zakončením ze vzduchu k tyči nedal Dostálovi šanci. V ligové sezoně se trefil potřetí. Zlínští se ocitli blízko srovnání v 58. minutě. Do Cedidlova centru ze strany se hlavou opřel Janetzký, ale Kinský jeho pokus zneškodnil a před dotírajícím Schánělcem míč včas schoval do rukavic. Na opačné straně Hlavatý zkusil překonat Dostála z přímého kopu, jenže zlínský gólman se nedal nachytat. V 70. minutě střídající González minul pardubickou branku. Krátce poté zase jiný příchozí hráč z hostující lavičky Ikugar nezamířil z hranice malého vápna mezi tři tyče. V 85. minutě přidali domácí pojistku. Didiba nedosáhl na míč a Pardubice se dostaly do přečíslení, které Sychra vyřešil přihrávkou na Krobota, jemuž stačilo trefit odkrytou branku. Čtvrtého gólu v ročníku nejvyšší soutěže se dočkal pět minut po příchodu na trávník. Východočeši vstřelili 31. branku v ligové sezoně a už nemají nejhorší útok soutěže. „Ševci“ ještě málem zápas zdramatizovali. Ikugar po Ortizově chybě překonal Kinského, balon však na poslední chvíli odvrátil před brankovou čarou dobíhající Icha. Pardubice doma v lize zvítězily teprve ve druhém z posledních 13 duelů a s 14 z celkových 31 bodů jsou tam nadále nejhorším týmem v sezoně. Před vlastními diváky zdolaly Zlín v nejvyšší soutěži po dvou porážkách a odskočily mu na šest bodů. „Ševci“ venku v lize zvítězili v jediném z posledních 17 zápasů a získali tam jen sedm z celkových 25 bodů v ročníku. Góly Domácí: 47. Icha, 85. Krobot Hosté: Sestavy Domácí: Kinský – Icha, Halinský, Ortíz, Surzyn – Kissiedou (69. Tischler), Vacek (C) (74. Donát), Hlavatý – Patrák (80. Krobot), Zlatohlávek (46. Černý), Daněk (69. Sychra). Hosté: S. Dostál – Cedidla, Didiba, Černín, Bartošák (80. Načkebia) – Bužek, Janetzký (71. Tkáč) – Holík (71. Vukadinović), Slončík (46. González), Fantiš (C) – Schánělec (62. Ikugar). Náhradníci Domácí: Budinský, Donát, Černý, Tischler, Mareš, Krobot, Sychra, Brdička, Chlumecký Hosté: Rakovan, Simerský, Pidro, González, Načkebia, Tkáč, Ndiaye, Kolář, Vukadinović, Nombil, Ikugar Karty Domácí: Černý Hosté: Černín, González Rozhodčí Černý – Podaný, Pospíšil Stadion CFIG Arena Návštěva 2608 diváků Klíčové momenty zápasu: Pardubice – Zlín: Ikugar si poradil s obranou, míč před brankovou čárou odvrátil Marek Icha Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Pardubice – Zlín: Ladislav Krobot využil nabídku od Sychry a zvýšil na 2:0 Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Pardubice – Zlín: Střelu Gonzáleze ještě tečoval Ikugar a jen těsně minul levou tyč Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Pardubice – Zlín: Střelu Hlavatého ze standardky směřující do šibenice vytáhl Dostál na roh Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Pardubice – Zlín: Antonín Kinský parádním zákrokem změnu skóre nedopustil Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Pardubice – Zlín: Marek Icha poslal ránou z voleje domácí do vedení 1:0 Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode Pardubice – Zlín: Po centru Surzyna hlavičkoval Kryštof Daněk, ale balon do sítě nedostal Přeskočit intro Rychlost přehrávání Normální Playing in audio only mode FK Pardubice Vše o klubu ZDE FC Zlín Vše o klubu ZDE