Pardubice hokejisté prohráli v rozhodujícím finále s Třincem

Dynamo Pardubice prohrálo v rozhodujícím sedmém finále s Třincem 1:2 v prodloužení a nedosáhlo na mistrovský titul. Ve finálové sérii podlehli Ocelářům celkově 3:4 na zápasy.

Pardubičtí hokejisté prohráli v rozhodujícím sedmém finále s Třincem 1:2 v prodloužení a na mistrovský titul nedosáhli, ve finálové sérii podlehli Ocelářům celkově 3:4 na zápasy. Dynamo tak v sezoně 2023/24 k vítězství v základní části přidává zisk stříbrných medailí, což je nejlepší výsledek od roku 2012. První finálová účast po 12 letech Dynamu titul nepřinesla. Napínavá série s Třincem skončila prohrou v rozhodujícím sedmém utkání. Pardubice na cestě do finále vyřadily ve čtvrtfinále regionálního rivala z Hradce Králové. Mountfield porazily 4:1 na zápasy, přičemž všechny bitvy byly vyrovnané a pokaždé skončily rozdílem jednoho gólu. V semifinále Dynamo narazilo na Litvínov. Pardubičtí postoupili do finále nejrychlejší možnou cestou, když Vervu vyřadili ve čtyřech zápasech. I tato série přinesla zajímavou podívanou, ve čtvrtém utkání Východočeši otočili nepříznivý vývoj utkání a rozhodli o rychlém postupu. Divoký vývoj druhé semifinálové série nakonec Dynamu přisoudil do boje o titul Třinec. Obhájce trofeje uspěl v prvním zápase v Pardubicích, ale Dynamo o den později odpovědělo. Také na východě republiky se v domácím prostředí Oceláři vrátili v sérii do vedení, Pardubice výhrou ve čtvrtém zápase srovnaly krok. Páté klání v enteria areně rozhodlo Dynamo pětiminutovkou ve druhé třetině a získalo mečbol. Oceláři ovšem na domácí půdě dokázali sérii vyrovnat a vynutili si rozhodující sedmý duel. V neděli 28. dubna 2024 v sedmém finále Třinec zvítězil znovu a získal tak mistrovský titul. Pardubičtí v sezoně 2023/24 kromě zisku extraligového stříbra ovládli základní část nejvyšší soutěže, došli do čtvrtfinále Ligy mistrů a skončili druzí na slavném Spengler Cupu.