Manchester City porazil Luton a prozatím jde do čela Premier League

Manchester City porazil Luton 5:1 a prozatím se dostal na první místo v Premier League. Erling Haaland se prosadil čtyřikrát a stal se mužem zápasu.

Poslední vzájemné střetnutí v rámci FA Cupu přineslo super zápas, během nějž se Erling Haaland prosadil rovnou 4x. Na Etihad Stadium nyní Luton přijel s nadějí, že se norského kanonýra povede uhlídat. Opět to z jeho strany, stejně jako dlouho ze strany celého týmu nebyl ideální výkon, ale Cityzens ve druhé půli zajistili nakonec jednoznačou výhru 5:1. Kevin De Bruyne výbornou nahrávkou za obranu už po pár sekundách vyslal Haalanda. 1na1 sice výborně vystoupil Kaminski, ale Haaland ještě záhy dostal šanci na zakončení. Z voleje napálil do hlavy Hashioku, od nějž šel balón přesně k tyči. Cityzens měli neskutečnou herní převahu, avšak hráli tak nějak až moc uklidněně. Nikam se netlačili, jako kdyby jednogólové vedení stačilo. Když už nějaké zakončení měli, šlo většinou přímo na Kaminskiho, který je dost kvalitní gólman na to, aby je za sebe prostě nepustil. Na druhou stranu Luton prostě bránil v 10 lidech. Ve druhém poločase to bylo úplně to stejné. On ale mohl být Guardiola spokojen. Ačkoliv to vepředu nebylo nejlepší, Cityzens nedávali Lutonu ani sebemenší kousíček prostoru. Když pak po rohovém kopu z první parádně šibenici vymetl Mateo Kovačič, bylo to pro Cityzens 2:0. Teprve tenhle gól zápas rozjel. Z penalty zvýšil Haaland, následně sice snížil Ross Barkley po kratším tlaku Lutonu, ale Manchester City dále zabral, výborný výkon gólem podrthnul Doku a asistent na jeho gól Joško Gvardiol pak navázal na krásnou trefu proti Realu Madrid, a nechytatelně poslal balón do šibenice Kaminskiho branky. Z líné výhry nakonec byla hodně suverénní výhra 5:1.