Kanadští hokejisté ovládli pražskou skupinu

Kanadští hokejisté ovládli pražskou skupinu, během sedmi zápasů ztratili pouhé dva body: nejdříve podcenili závěrečnou třetinu s Rakouskem a přišli o vedení 6:1, pak neuhájili náskok 3:1 s Českem. V obou případech o výhře rozhodli v prodloužení.

Kanadští hokejisté ovládli pražskou skupinu, během sedmi zápasů ztratili pouhé dva body: nejdříve podcenili závěrečnou třetinu s Rakouskem a přišli o vedení 6:1, pak neuhájili náskok 3:1 s Českem. V obou případech o výhře rozhodli v prodloužení. Proti silnějším soupeřům z Finska a Švýcarska si poradili, hvězdou utkání se v klíčových duelech stal centr Dylan Cozens. S osmi brankami je útočník Buffala nejlepším střelcem šampionátu, přidal také dvě asistence a vládne produktivitě kanadského výběru. Mezi nejlepší nahrávače turnaje se řadí kapitán John Tavares (1+7). Úvod mistrovství vyšel skvěle Connoru Bedardovi, který v prvních třech duelech vstřelil pět branek. Od té doby si ovšem připsal pouze asistenci v přestřelce s Rakouskem. Slováci v ostravské skupině prohráli třikrát. Na úvod podlehli Německu, v závěru pak nestačili na Lotyšsko a Švédsko. Díky překvapivé výhře nad Spojenými státy, ale prošli mezi nejlepší osmičku. Turnaj skvěle vychází Liboru Hudáčkovi, který zaznamenal už devět bodů (5+4). Ve čtvrtfinále se Slováci musejí obejít bez Martina Pospíšila, druhý nejproduktivnější hráč mužstva (3+4) si totiž proti Švédsku poranil rameno. Týmy se naposledy potkaly na loňském světovém šampionátu ve skupině, Kanada tehdy zvítězila 2:1 po samostatných nájezdech. MS 2024 Čtvrtfinále 23. 5. 2024 16:20 Góly: 02:45 McCann (Parayko) 04:15 Dubois (Byram, Tavares) 23:48 Paul (Bedard, Guenther) 46:20 Guenther (Paul, Hagel) 46:40 Tanev (Severson, Mercer) 59:11 Paul Góly: 07:56 Cehlárik (Slafkovský) 47:08 Kelemen (Regenda) 56:57 Hrivík (Hudáček, Nemec) Sestavy: Binnington (Hofer) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Tanev, McBain, Mercer – Hagel, Tavares (C), Dubois – McCann, Paul, Guenther – Bunting, Cozens, Mangiapane (A) – Bedard. Sestavy: Hlavaj (Škorvánek) – Fehérváry, Čerešňák (A), Ivan, Nemec, P. Koch, Grman, Gajdoš – Cehlárik, Hrivík (A), Slafkovský – Tatar (C), Cingel, Hudáček – Regenda, Čacho, Kelemen – Kudrna, Sukeľ, Daňo. Rozhodčí: Fraňo (CZE), Kaukokari (FIN) – Briganti (USA), Zunde (LAT) Počet diváků: 17 275 Přejít na on-line reportáž