Jiří Lehečka získal první titul na okruhu ATP

Český tenista Jiří Lehečka porazil nenasazeného Brita Jacka Drapera ve finále turnaje v Adelaide a získal svůj první titul na okruhu ATP.

Český tenista Jiří Lehečka získal den před startem grandslamového Australian Open první titul na okruhu ATP. Ve finále turnaje v Adelaide porazil po obratu nenasazeného Brita Jacka Drapera 4:6, 6:4, 6:3. Zápas trval dvě hodiny a devět minut. Lehečka, který plnil roli nasazené sedmičky, vybojoval premiérový titul na druhý pokus. Vloni v srpnu podlehl ve finále v americkém Winston-Salemu Argentinci Sébastianu Báezovi. Dvaadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi ukončil takřka čtyřleté čekání na českého vítěze turnaje ATP. Naposledy triumfoval na elitním okruhu Jiří Veselý v únoru 2020 v indickém Puné. Ve finále proti Draperovi zahrál Lehečka 34 vítězných míčů, o deset více než jeho soupeř. Pomohl si také osmi esy a nemuselo ho mrzet ani 17 nevynucených chyb. Dvaatřicátý hráč světa Lehečka vstoupil do utkání hůře. Proti o 30 příček níže postavenému Draperovi si nevypracoval v prvním setu jediný brejkbol. Sám sice ve třetí hře dva odvrátil, za stavu 3:3 ale Brit třetí možnost na prolomení servisu českého hráče využil. První sadu tak získal za 45 minut Draper. Také ve druhém setu se oba hráči opírali o servis. Rozhodující moment přišel v závěru, kdy si Lehečka vypracoval za stavu 5:4 vedení 40:0 a druhý brejkbol, který byl zároveň i setbolem, zužitkoval. Psychickou výhodu využil Lehečka i na začátku třetího setu, kdy soupeři sebral znovu podání a získal vedení 3:0. V pátém gamu za stavu 3:1 si český tenista poradil s obtížnou situací, kdy prohrával při servisu už 0:40. Pěti míčky za sebou ale podání uhájil a do konce zápasu už další šanci soupeři nedal. Utkání zakončil druhým využitým mečbolem a mohl na kurtu emotivně slavit. Australian Open, jež startuje v Melbourne v neděli, rozehraje loňský čtvrtfinalista Lehečka utkáním se Španělem Bernabém Zapatou.