Harry Kane oslavuje svůj gól s Bayernem Mnichov

Harry Kane, anglický útočník, vstřelil 26. a 27. gól sezony a představuje jedno z mála světlých momentů Bayernu v této sezoně. V zápase proti Lipsku otevřel skóre v 56. minutě a poté rozhodl o vítězství po vyrovnání soupeře v první minutě nastavení.

Útočník Harry Kane oslavuje svůj gól se svými spoluhráči z Bayernu Mnichov. Anglický útočník Harry Kane dal 26. a 27. gól sezony a je jedním z mála světlých momentů Bayern v sezoně. Dostal se do několika příležitostí, proměnil až ty dvě v druhém poločase, byť nešla o jednoduchá zakončení. Bayern Mnichov proti Lipsku nastoupil ke svému 1000. domácímu utkání bundesligy, čehož dosáhl jako první klub v historii. O vítězné jubileum se zasloužil Kane, jenž v 56. minutě otevřel skóre a po Šeškově vyrovnání v první minutě nastavení rozhodl. „První poločas jsme odehráli velmi dobře, ale nedokázali jsme se dostat do vedení. Po přestávce to bylo složitější, Lipsko se zlepšilo, ale my jsme dali gól. Když pak soupeř vyrovnal, tak jsme se k tomu postavili správně. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Vítězství nám pomůže, je dobré pro hráče i pro všechny v klubu,“ řekl trenér Thomas Tuchel. Bayern na začátku týdne oznámil, že po sezoně s trenérem Tuchelem spolupráci ukončí. Třetí Stuttgart remizoval se zachraňujícím se Kolínem nad Rýnem 1:1 a na první Leverkusen ztrácí už čtrnáct bodů. Úvodní branka zápasu ve Stuttgartu padla v 53. minutě, skóre otevřel domácí Millot. Hosté srovnali o devět minut později zásluhou německého mládežnického reprezentanta Martela, jenž se letos trefil v bundeslize poprvé. Hosté ukončili VfB sérii čtyř výher a potřetí za sebou uhráli ve venkovním utkání remízu 1:1. Bod však Kolínu v bitvě o záchranu příliš nepomohl. Z barážové šestnácté pozice ztrácí na patnáctý Augsburg šest bodů a odehrál o utkání více. Union Berlín doma remizoval s Heidenheimem 2:2 a počtvrté v řadě neprohrál. Alex Král za domácí naskočil až v 90. minutě. Brémy hrály s Darmstadtem také nerozhodně 1:1, brankář Jiří Pavlenka strávil utkání na lavičce Werderu. Mönchengladbach bez zraněného Tomáše Čvančary prolomil sérii pěti zápasů bez výhry a zdolal doma Bochum 5:2. Hosté nenavázali na týden staré vítězství nad Bayernem Mnichov.