Fotbalové zprávy

Liverpool porazil Chelsea ve finále anglického Ligového poháru, Real Madrid zdolal Sevillu a Hoffenheim zvítězil v Dortmundu. Juventus porazil Frosinone a Inter vyhrál v Lecce.

Fotbalisté Liverpoolu ve finále anglického Ligového poháru ve Wembley porazili Chelsea 1:0 po prodloužení. Jediný gól dal ve 118. minutě kapitán Virgil van Dijk. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy ovládl soutěž podesáté v historii a potvrdil pozici nejúspěšnějšího týmu. Trenér Klopp má jistotu, že svou poslední sezonu v Liverpoolu zakončí s minimálně jednou trofejí. V ročníku 2022/23 jeho tým žádnou nezískal. Chelsea prohrála ve finále Ligového poháru potřetí za sebou. V základní hrací době měly Chelsea i Liverpool spoustu šancí, ale stejně jako ve finále Ligového i Anglického poháru v roce 2022 v souboji těchto dvou týmů branka nepadla. Kromě jednoho neuznaného gólu na každé straně trefili hráči obou celků tyč, nejprve útočník "Reds" Gakpo a ve druhé půli záložník londýnského celku Gallagher. Atraktivní duel pokračoval i v prodloužení, na střely Liverpool předčil Chelsea 24:19. Na rozdíl od finále před dvěma lety ale nedospěl zápas do penaltového rozstřelu. Ve 118. minutě si Van Dijk naskočil na Tsimikasův rohový kop a hlavičkou ke vzdálenější tyči rozhodl. V jediném duelu anglické ligy dnes Wolverhampton porazil Sheffield 1:0. Fotbalisté Realu Madrid v 26. kole španělské ligy zdolali na svém hřišti 1:0 Sevillu, svou druhou trefou v ročníku rozhodl v závěru záložník Luka Modrič. "Bílý balet" má v čele tabulky osmibodový náskok na druhou Barcelonu. Na rozdíl šesti bodů se může v pondělí přiblížit Girona, pokud si poradí v dohrávce s Vallecanem. Betis zvítězil doma 3:1 nad oslabeným Bilbaem. Druhý klub ze Sevilly se posunul na šesté místo tabulky o sedm bodů za dnešního soupeře, který je pátý. Sevilla v posledních dvou utkáních udržela čisté konto a dlouho se proti ní nemohl prosadit ani Real. Až v 81. minutě krátce po příchodu na hřiště se trefil zpoza vápna o tyč střídající Modrič. Kapitán Sevilly Ramos tak proti svému bývalému klubu, v němž působil mezi lety 2005 až 2021, ve čtvrtém soutěžním zápase poprvé prohrál. Hoffenheim dnes potvrdil, že je lepší na soupeřových hřištích, kde má s 20 body z 12 zápasů třetí nejlepší bilanci v soutěži. V Dortmundu brzy vedl díky Bebouovi, ještě do poločasu skóre otočili Malen a Schlotterbeck. V 49. minutě doplnil Kadeřábka na hřišti střídající Jurásek, jenž nahradil Skova. Oba čeští fotbalisté tak byli u toho, když Beier dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut znovu otočil stav a zaokrouhlil počet svých gólů v bundesligové sezoně na deset. Hoffenheim vyhrál po osmi duelech a je sedmý, Dortmundu patří čtvrté místo. Wolfsburg v utkání dvakrát vedl. Už ve druhé minutě skóroval hlavou Lacroix, na jehož trefu odpověděl Max. V 36. minutě udeřil znovu ze vzduchu Behrens a hosté sahali po první výhře od poloviny prosince, nakonec ale ani poosmé v řadě naplno nebodovali. Na začátku jedenáctiminutového nastavení prodloužil Chandler za obranu na Marmúše a egyptský útočník s přehledem zakončil. Frankfurt nezvítězil v šestém soutěžním utkání za sebou, stále ale drží šestou příčku v tabulce. Wolfsburg je dvanáctý. Fotbalisté Juventusu v 26. kole italské ligy udolali na svém hřišti 3:2 nováčka soutěže Frosinone. V páté minutě nastavení rozhodl stoper Daniele Rugani. Turínský velkoklub zvítězil po čtyřech utkáních, přesto z druhého místa nadále ztrácí devět bodů na Inter Milán, který uspěl 4:0 v Lecce. Třetí AC Milán doma remizoval 1:1 s pátým Bergamem. Český záložník Jakub Jankto odehrál úvodní hodinu při remíze Cagliari 1:1 s obhájci titulu z Neapole. V souboji Juventus - Frosinone padly čtyři góly už v úvodním dějství. Za domácí se dvakrát trefil útočník Vlahovič, s 15 zásahy druhý nejlepší kanonýr soutěže. Srbský kanonýr otevřel skóre ve třetí minutě a v 32. minutě srovnal na 2:2 po brankách Chaddíry a Brescianiniho. V úplném závěru prodloužil Vlahovič centr po rohovém kopu a Rugani na zadní tyči rozhodl. "Stará dáma" porazila Frosinone i potřetí v sezoně, kromě prvního ligového duelu (2:1) zvládla v lednu také čtvrtfinále Italského poháru (4:0). Kouč Massimiliano Allegri pokořil hranici tisíce získaných bodů v Serii A, což se mu povedlo jako prvnímu trenérovi v historii. Inter navázal na úterní triumf 1:0 v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Atléticu Madrid a zvítězil v desátém soutěžním utkání v řadě. Skóre otevřel po čtvrthodině střelou v pádu kapitán Martínez. V 54. minutě zvýšil Frattesi a stejný hráč záhy připravil Martínezovi 22. branku v ročníku. Argentinský mistr světa pokořil jako třetí cizinec hranici sta ligových branek za Inter a potřetí za sebou dal v sezoně Serie A více než 20 gólů. Na 4:0 upravil De Vrij. AC Milán, který je soupeřem pražské Slavie v osmifinále Evropské ligy, vedl od třetí minuty po Leaově technickém obstřelu na zadní tyč. Krátce před poločasovou přestávkou srovnal z penalty Koopmeiners. Bergamo v lize nevyhrálo po pěti zápasech, AC nezdolalo dnešního soupeře potřetí za sebou. Neapol remizovala 1:1 i ve druhém soutěžním utkání pod vedením kouče Calzony, stejným výsledkem skončilo i úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. Obhájce titulu poslal do vedení v 65. minutě hlavou nigerijský kanonýr Osimhen, v šesté minutě nastavení ale srovnal po dlouhém nákopu za obranu Luvumbo. Neapol nevyhrála v lize potřetí za sebou a je devátá, předposlední Cagliari čeká na tříbodový zisk dokonce šest duelů.