Fotbalisté Táborska remizovali s Brnem

Fotbalisté Táborska v 18. kole Fortuna: Národní ligy remizovali na hřišti brněnské Zbrojovky 0:0. I po druhé jarní bezbrankové remíze zůstávají v tabulce třetí.

Fotbalisté Táborska (v modrém) v 18. kole F:NL remizovali na půdě brněnské Zbrojovky 0:0. Diváci na Srbské viděli statisticky vyrovnaný zápas, na držení míče i na střely. V těch bylo Táborsko dokonce o něco aktivnější. Pokud lze označit největší šanci zápasu, měl ji na noze ve 37. minutě táborský Dordić. Ten si našel míč za hranicí vápna, protlačil se až ke střele a jen o pár centimetrů minul Sváčkovu bránu. Hosté mohli jít do vedení. Ještě dříve, a to v 7. minutě, se k velmi sympatické střele dostal Plachý, který také minul tři tyče. Táborský brankář Pastornický si v prvním poločase poradil s pokusem kanonýra Řezníčka. V závěru prvního dějství Táborsko přišpendlilo Brno k vápnu, a to díky sérii čtyř rohových kopů. Táborsko působilo v Brně kompaktně, takticky vyzrále, defenziva opět držela. Druhý poločas moc šancí nepřinesl. Ani jeden z týmů nevyužil trestné kopy zhruba ze třiceti metrů. V 88. minutě Pastornický zmařil další pokus zkušeného Řezníčka, a tak si soupeři podali ruce za konečného stavu 0:0. Hlavně, ať se nám vyhýbají zranění, přeje si před startem divize hradecký kouč „My jsme spokojení. Věděli jsme, že Brno má velkou sílu, ale že bude trochu pod tlakem, aby se dostalo na barážovou pozici. My jej však nechtěli za žádnou pustit před sebe. Je to jednoduchá matematika. Doma jsme soupeře porazili, teď jsme remizovali, takže s nimi máme čtyři body a lepší vzájemnou bilanci. Musím mužstvo pochválit, jak zvládlo zápas takticky i fotbalově, hráči se na tento souboj dobře mentálně připravili. Nyní se chceme dobře připravit na domácí utkání s Jihlavou a zvládnout jej,“ uvedl trenér Táborska Roman Nádvorník. Pro fotbalisty Táborska je důležité, že nepustilo Brno v tabulce před sebe a ve vzájemných zápasech získal čtyři body. Brankář Martin Pastornický vychytal svou jubilejní desátou nulu a vede v této disciplíně „tabulku“ druhé ligy. FC Silon Táborsko vyzve ve třetím jarním duelu doma Vysočinu Jihlava. Zápas se uskuteční v sobotu 16. března od 15 hodin na Kvapilce. FC Zbrojovka Brno – FC Silon Táborsko 0:0 Rozhodčí: Trska – Pfeifer, Vodrážka. ŽK: 0:2 (Kateřiňák, Bláha). Diváci: 2810. Brno: Sváček – Pernica, Gyamfi, Hamza, Falette – Nový (46. Texl), Koželuh – Fousek (75. Dav. Jambor), Potočný (75. Smejkal), Alijagić (64. Granečný) – Řezníček. Táborsko: Pastornický – Varačka, Sunzu, Novák, Plachý – Kateřiňák, Bláha – Osmančík (72. Zeman), Sojka (72. Koné), Dordić – Šašinka (80. Svatek).