Fotbalisté Manchesteru City oslavují gól Erlinga Haalanda

Erling Haaland z Manchesteru City zaznamenal gól a potvrdil svou pozici krále střelců. Tým oslavuje čtvrtý titul v Premier League za sebou.

Norský kanonýr Haaland nejprve šest minut po přestávce doklepl do prázdné branky ideální přihrávku Kevina de Bruyneho a vítězství City pečetil z pokutového kopu na začátku nastavení. Haaland se dostal na 27 branek v sezoně a potvrdil pozici krále střelců. Několik minut před druhým Haalandovým gólem měl velkou šanci Tottenhamu Son Hung-min, ale nepřekonal po sólu Stefana Ortegu. Německý gólman vystřídal v 69. minutě zraněnou brankářskou jedničku Edersona. Čtvrtý titul v Premier League za sebou oslaví v neděli svěřenci trenéra Pepa Guardioly bez ohledu na výsledek Arsenalu v případě domácího vítězství nad West Hamem. 'Kanonýři' budou hostit Everton. Pátý Tottenham přišel porážkou o naději na účast v Lize mistrů. Jistotu naopak získala čtvrtá Aston Villa, jež se v elitní evropské soutěži představí poprvé od sezony 1982/83. Premier League 34. kolo 14. 5. 2024 21:00 Góly: 51. Haaland, 90+1. Haaland Sestavy: Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, van de Ven – Bentancur (55. Kulusevski), Højbjerg (85. Skipp), Sarr (85. Lo Celso) – Johnson, Son Hung-min /C/, Maddison (90+2. Moore). Sestavy: Ederson (69. Ortega) – Walker /C/, Akanji, Dias, Gvardiol – Kovačić, Hernández – Silva, De Bruyne (69. Doku), Foden – Haaland (90+5. Álvarez). Náhradníci: Austin – Emerson, Gil, Scarlett, Hall. Náhradníci: Stones, Aké, Nunes, Lewis, Grealish, Bobb. Žluté karty: 36. Bentancur, 57. P. Sarr, 62. Romero Žluté karty: 70. Kovačić, 88. Foden, 90+10. B. Silva Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Robathan Počet diváků: 61 065 Přejít na on-line reportáž