Chelsea prohrála s Middlesbrough 0:1 v Carabao Cupu

Fotbalisté Chelsea v úvodním semifinále Carabao Cupu překvapivě prohráli s druholigovým Middlesbrough 0:1. Velký podíl na tom má i Cole Palmer, který zahodil dvě naprosto vyložené šance svého týmu.

Letošní sezóna se pro Chelsea nevyvíjí podle představ. V lize je až desátá, nehraje žádné evropské poháry, a tak si londýnský klub touží spravit chuť alespoň v Carabao Cupu. Do semifinále jí byl nalosován více než hratelný soupeř v podobě Middlesbrough, které se pohybuje až na 12. místě druhé nejvyšší soutěže. Roli favorita ale Chelsea v úvodním zápase nepotvrdila. Tým ze severovýchodu Anglie vyhrál 1:0 díky gólu Hackneyho ze 37. minuty. Londýnský celek měl přitom dost příležitostí, jak tento stav změnit. Ještě před inkasovaným gólem neuspěl Cole Palmer, který po chybě obrany šel sám na brankáře domácích, ale zamířil vedle levé tyče. Ještě větší příležitost měl stejný hráč v nastavení prvního poločasu. Fernández vystřelil za velkým vápnem a brankář Glover jeho pokus pouze vyrazil před sebe. Celou situaci mohl zakončit Palmer střelou do prázdné branky, ale vyřešil to nejhůře, jak mohl. Míč z malého vápna poslal nad branku, a tak mu nezbylo nic jiného než zklamaně skrýt obličej v dlaních. Přitom Palmer, který je odchovancem Manchesteru City, je v letošní sezóně nejlepším střelcem londýnského klubu. V Premier League nastřílel osm gólů a na další čtyři přihrál. Druhý v pořadí Nicolas Jackson má o gól a dvě asistence méně.