Bohemians - Mladá Boleslav: Remíza bez branek

V zápase 24. kola nejvyšší fotbalové soutěže se Bohemians a Mladá Boleslav nedokázali prosadit a utkání skončilo nerozhodně 0:0. I přes šance na obou stranách se gól nedostavil a ani pokusy o penaltu nebyly úspěšné.

Devadesát minut sobotního zápasu 24. kola nejvyšší fotbalové soutěže Bohemians - Mladá Boleslav čekalo téměř šest tisícovek diváků na gól marně. A vypadalo to, že by to bylo stejné, i kdyby se hrálo dalších devadesát. Šance se rodily, fanoušci se úplně nenudili, ale v koncovce to bylo z obou stran tragické. Ďolíčkem to pořádně zahučelo už ve dvanácté minutě. Kadlec z pravé strany napálil míč na branku, gólman Mikulec ho vyrazil k Hálovi a ten mohl střílet do prázdné branky, obětavým skluzem ale situaci zachránil obránce Suchý. Boleslavský brankář Mikulec podruhé v řadě zaskočil za dosavadní jedničku Matouše Trmala, který ještě léčil svalové zranění z utkání v Hradci Králové. A byl nejlepším hráčem svého týmu, v rozhodujících situacích své parťáky podržel jistými zákroky. Zajímavé situace přinesl závěr první půle. Mikulec nejprve lapil střelu Ristovského, na druhé straně Kovařík střílel těsně vedle tyče. Domácí klokani nastoupili po přestávce se zvýšenou aktivitou a po deseti minutách se dožadovali penalty po skluzu Kadlece, rozhodčí Berka i jeho kolega u videa ale shledali, že zákrok byl v pořádku. Tempo hry poté trochu opadlo. Domácí se pořád snažili hrát aktivně, hosté byli v útoku prakticky bezzubí. Trenéři obou týmů sáhli k prvním střídáním až pro závěrečnou půlhodinu, ale ani to obrazu hry hned nepomohlo. Zajímavé události pak přineslo posledních dvacet minut. Domácí Shejbal v dobré pozici střílel vedle, na druhé straně hosté zahrozili závarem po centru Ladry. V 84. minutě se Bohemians podruhé dožadovali penalty, tentokrát po pádu Hufa, ale ani napodruhé se sudí Berka nenechal zlomit. Že není nikomu souzeno dát gól, se jasně ukázalo v samém závěru utkání. Střídající Kušej špatné koncovce nasadil korunu v 85. minutě, kdy vlastně z jediné pořádné šance hostů tváří tvář Valešovi vůbec netrefil branku. Vzápětí Kadlec v dobré pozici střílel zblízka jen do rukavic domácího brankáře. Tečku za utkáním pak udělal klokan Shejbal ve třetí minutě nastavení. Když se dostal do zajímavé střelecké pozice, Ďolíček zaburácel, ale míč se nakonec mezi tyče nevešel. Ohlasy trenérů: Jaroslav Veselý (Bohemians): "V prvním poločase jsme měli v určitých fázích drtivý tlak. Pokud si ale vytvoříte takovou převahu, je potřeba vstřelit branku, to je klíčové. Mladá Boleslav má svoji kvalitu, nemůžeme čekat, že ji budeme takhle drtit celý zápas. Jsem nespokojený s naší finální fází, některé situace jsme místo střelby přehrávali. Soupeři vstoupili do hry lépe střídající hráči, přinesli větší kvalitu než naši. To byl jeden z důvodů, že jsme nakonec byli rádi, že jsme ještě neprohráli. Poslední zápasy od nás nejsou herně špatné, nedáváme ale góly. Dnes jsme body spíše ztratili." David Holoubek (M. Boleslav): "Do utkání jsme nevstoupili dobře. Bohemka je v domácím prostředí velice silná, skvělá v tlaku do vápna. Jsem rád, že jsme to byli v boxu schopni uskákat a udrželi jsme čisté konto. Podržel nás brankář Mikulec, který se toho v posledních zápasech po zranění Trmala chopil velice dobře. Po přestávce jsme zareagovali změnou způsobu hry, druhý poločas vyzněl lépe než ten první. Kušeje a další ofenzivní hráče jsme si připravili až jako střídající po změně stran, byl to taktický záměr, který nám docela vyšel. Škoda jen, že jsme z jednoho protiútoku neskórovali. Bod z venku bereme s respektem, vidíme, že je stále na čem pracovat." Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 0:0 Rozhodčí: Berka - Vlček, Mokrusch. Žluté karty: Kadlec - Kostka, Júsuf, Jawo. Diváků: 5905. Bohemians: Valeš - Hůlka, Vondra, Hybš (76. Köstl) - Kadlec (85. Dostál), Hrubý, Beran, Kovařík (64. Shejbal) - Hála, Prekop (85. Kozák) - Ristovski (64. Huf). Mladá Boleslav: Mikulec - Kadlec, Suchý, Král, Suchomel (70. Kušej) - Karafiát, Sakala, Mareček (66. Ladra) - Vaníček (66. Jawo), Júsuf, Kostka.