Barcelona porazila Valencii 3:2

Barcelona zvítězila po dvou porážkách, domácím debaklu 1:4 s Paris Saint-Germain v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů a poté zřejmě rozhodující prohře 2:3 v „Clásicu“ na hřišti Realu. Několik dnů poté oznámil trenér Xavi Hernández, že si rozmyslel odchod z Barcelony na konci sezony a dodrží smlouvu do příštího léta.

Ve 22. minutě otevřel skóre hlavou Fermín López, hosté ale ještě do poločasu skóre otočili. Nejprve si vybral slabší chvilku brankář Marc-André ter Stegen, který se ve 27. minutě snažil přehodit napadajícího Huga Dura, efektní dloubnutí se mu ale nepovedlo a útočník Valencie zakončil do prázdné branky. Kapitánovi Barcelony tak zhořkla oslava 408. startu za klub, jímž se v historické tabulce dotáhl na Daniho Alvese. Před ním už je pouze prakticky nepřekonatelný Lionel Messi se 778 zápasy. O několik minut později bylo pro Barcelonu ještě hůř: Ronaldo Araújo v pokutovém území srazil Petera Gonzáleze a z penalty v 38. minutě otočil skóre Pepelu. Ještě před pauzou ale domácím svitla naděje po chybě tentokrát brankáře Valencie. Giorgi Mamardašvili zahrál po špatném zpracování rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. Barcelona přesilovku v druhém poločase využila díky třem brankám kanonýra Lewandowského. Polský útočník překonal náhradního gólmana Jaumeho Doménecha ve 49. a 82. minutě hlavou a v nastaveném čase ještě z přímého kopu. Posunul se tak na čtvrté místo střelecké tabulky ligy, se 16 góly ztrácí tři branky na vedoucího Arťoma Dovbyka z Girony.