Baník vstoupí do finále Fortuna:Ligy ze 4. místa

Ostravský Baník vstoupí do finále Fortuna:Ligy ze 4. místa po remíze s Libercem 2:2. Do nadstavbové části vstoupí 4. května na hřišti Slavie a v Ostravě se poprvé představí 11. května v utkání s Mladou Boleslaví.

Utkání mělo z pohledu Baníku poněkud hororový úvod, ale nakonec skončilo remízou 2:2. Baník trefil brankový prostor poprvé v osmé minutě, kdy střelu Matěje Šína lapil Olivier Vliegen. Další nebezpečí pro libereckou branku vyprodukovala dvojice Jan Juroška – Filip Kubala, ale gólman Vliegen byl na místě. Baník se ujal vedení z penalty, kterou proměnil Ewerton. Poté se dostal do akce brankář Baníku Jakub Markovič, který fantasticky vyboxoval nebezpečnou střelu Lubomíra Tupti. Druhý poločas Baník zvýšil náskok, ale Liberec dokázal snížit. Nakonec se utkání skončilo remízou 2:2, což Baníkovi stačilo k uhájení čtvrté pozice.