Athletic suverénně porazil Atlético Madrid a postoupil do finále Copa del Rey

Athletic zvítězil v semifinále Copa del Rey nad Atlétikem Madrid 3:0 a v součtu s výhrou z úvodního duelu suverénně postoupil. Jistotu dodala domácím zejména perfektní spolupráce bratří Williamsů.

Athletic zvítězil v semifinále Copa del Rey nad Atlétikem Madrid 3:0 a v součtu s výhrou z úvodního duelu suverénně postoupil. Jistotu dodala domácím zejména perfektní spolupráce bratří Williamsů. Ve 13. minutě se nejprve po centru mladšího Nica krásným volejem prosadil zkušenější Iňaki a v závěru prvního dějství si hvězdní sourozenci při další pohledné akci role vyměnili. Zatímco Baskové si zahrají pohárové finále již potřetí za posledních pět let, Los Indios se v něm od celkového triumfu v sezoně 2012/2013 neobjevili. Domácí sice v předešlém ligovém kole padli na půdě Betisu, jejich forma ovšem byla mnohem lepší než Madriďanů. Atlético totiž v únoru zvítězilo pouze v jednom ze šesti utkání, přičemž naposledy jen remizovalo na hřišti poslední Almeríe. Los Colchoneros navíc nemohli při dotahování jednogólového manka z předchozího klání počítat se svou největší hvězdou Antoinem Griezmannem. První nebezpečnější pokus si už v šesté minutě připsal Samuel Lino. Mladý Brazilec na zadní tyči zakončoval centr z pravé strany. Střela mu však příliš nesedla, a tak pohotově zakročil Julen Agirrezabala. O sedm minut později přišla první erupce radosti, o kterou se postarali bratři Williamsové. Nico jako mladší z dvojice našel fantastickým centrem Iňakiho, jenž ještě lepším volejem propálil vše, co mu stálo v cestě. Oba sourozenci byli v úvodním dějství k nezastavení, což vyústilo ve 42. minutě v druhou branku. Tentokrát si role vyměnili, když Iňaki po krásném průniku po pravé straně našel v pokutovém území Nica, jenž dorazil míč do sítě. Druhý poločas byl o několik minut opožděn kvůli kolapsu fanouška v hledišti. Po jeho zahájení pokračovala show domácích. V 50. minutě si mohl trhat vlasy Oihan Sancet, který z dobré pozice trestuhodně přestřelil poloodkrytou branku. Náladu si však zlepšil po hodině hry, kdy jeho pokus vyrazil Jan Oblak jen na kopačky Gorky Guruzety, jenž se z dorážky nemýlil a potřetí rozjásal fanoušky Athleticu. Atléti se z ledové sprchy probrat nedokázali a do konce utkání ani jednou neskórovali. Domácí tak potvrdili formu na svém stadionu a postoupili do finále španělského poháru, které je bude čekat 6. dubna v Seville proti Mallorce.