Arsenal a Manchester City vedou v anglické lize po výhrách v 31. kole

Arsenal porazil Luton 2:0 a posunul se na první místo v tabulce o bod před Liverpool. Manchester City si poradil s Aston Villou 4:1 a je jen o bod zpátky. Souboj mezi Brentfordem a Brightonem skončil bez branek.

Fotbalisté Arsenalu v nedělním zápase porazili Luton 2:0 a posunuli se na první místo v anglické lize o bod před Liverpool. Manchester City porazil Aston Villu 4:1 a je jen o bod zpátky. Souboj mezi Brentfordem a Brightonem skončil bez branek. Arsenal v nedělním zápase remizoval 0:0 na hřišti Manchesteru City a v lize nezvítězil po osmi zápasech, proti osmnáctému Lutonu ale znovu zabodoval naplno. V 24. minutě si Ödegaard vyměnil míč s Havertzem a zakončil na přední tyč. Kapitán „Kanonýrů“ dal poslední tři góly v lize nováčkům, v únoru se trefil proti Burnley a v březnu proti Sheffieldu. Krátce před pauzou si Hašioka srazil do vlastní sítě střílený centr a po změně stran už se Luton do zápasu nedokázal vrátit. Na vítězství tak čeká už 11 soutěžních duelů, venku prohrál potřetí za sebou. Duel Manchesteru City s Aston Villou sliboval souboj dvou nejlepších střelců soutěže, domácí kanonýr Haaland (18 gólů) ale zůstal jen na lavičce a hostujícího Watkinse (16 gólů) nepustilo do hry zranění. V úvodu je zastoupili Rodri s Duránem, od stavu 1:1 už skóroval pouze Foden. Třiadvacetiletý anglický reprezentant se trefil nejprve na konci první půle z přímého kopu, v 62. minutě přidal o tyč druhý zásah a druhý hattrick v ročníku završil záhy prudkou ránou pod břevno. Foden má na kontě 14 gólů v Premier League a prožívá střelecky nejvydařenější sezonu. Anglická fotbalová liga - 31. kolo: Arsenal - Luton 2:0 Branky: 24. Ödegaard, 44. vlastní Hašioka Brentford - Brighton 0:0, Manchester City - Aston Villa 4:1 Branky: 11. Rodri, 45., 62. a 69. Foden - 20. Duran.