Anglická fotbalová liga - 33. kolo

Manchester City porazil Luton Town 5:1 a posunul se na čelo tabulky. Tottenham prohrál v Newcastlu 0:4 a klesl na čtvrté místo. Isak se proti Tottenhamu poprvé prosadil ve 30. minutě, poté co hostující obránce Udogie přišel na vlastní polovině o míč a Isak zužitkoval přihrávku Gordona.

Fotbalisté Manchesteru CIty doma zvítězili nad zachraňujícím se Lutonem vysoko 5:1 a posunuli se do čela neúplné tabulky anglické ligy. Lídr pořadí střelců Erling Haaland vstřelil 20. ligový gól v ročníku. Tottenham prohrál v Newcastlu 0:4 a kvůli horšímu skóre přišel o čtvrtou příčku. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal 11 hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak. Manchester City šel proti Lutonu do vedení už ve druhé minutě zásluhou Hašiokovy kuriózní vlastní branky. Haaland akrobatickým kopem přes hlavu nasměroval míč přímo do obličeje japonského obránce, od nějž se odrazil za záda bezmocného Kaminského. V 64. minutě zdvojnásobil vedení 'Citizens' Kovačič a o dvanáct minut později Haaland dovršil druhou desítku ligových branek díky proměněné penaltě. V 81. minutě Barkley snížil na 1:3, ale v závěru se ještě na druhé straně prosadili Doku a Gvardiol a zpečetili výhru. Hráči City nyní mají v čele tabulky dvoubodový náskok na druhý Arsenal i třetí Liverpool, oba týmy je v neděli mohou přeskočit. Luton je na prvním sestupovém osmnáctém místě, na sedmnáctý Nottingham ztrácí bod. Isak se proti Tottenhamu poprvé prosadil ve 30. minutě, poté co hostující obránce Udogie přišel na vlastní polovině o míč a Isak zužitkoval přihrávku Gordona. Třiadvacetiletý útočník dal 17. gól v ročníku, v tabulce střelců se vyrovnal třetímu Mohamedu Salahovi z Liverpoolu a tři branky ho dělí od lídra Haalanda. Konečný výsledek stanovil těsně před koncem hlavou po rohu Schär.